کد خبر: 186990 A

معاون امور مشارکت‌های مردمی و اشتغال بهزیستی استان اصفهان:

بر اساس قانون باید ۳ درصد از ظرفیت استخدام استان در سال گذشته به معلولان اختصاص می‌یافت که متاسفانه این قانون آنطور که باید و شاید از سوی دستگاه‌های اجرایی مورد تو جه قرار نگرفته است.

معاون امور مشارکت‌های مردمی و اشتغال بهزیستی استان اصفهان با اشاره به اینکه در استان اصفهان، ۱۳ مجتمع خدمات بهزیستی غیردولتی و ۸۲ مجتمع روستایی وجود دارد که به مدد جویان خدمت ارائه می‌کنند ادامه داد: ۸ دفتر اصلی مشارکت‌های مردمی در سطح استان اصفهان مشغول به فعالیت هستند که این دفا‌تر در طول سال اقدام به جذب مشارکت‌های نقدی، غیر نقدی و خدماتی مردم می‌کنند.

به گزارش خبرنگار ایلنا از اصفهان، علی اصغر شاهزیدی، با اشاره به بحثاشتغالزایی برای معلولان زیر نظر بهزیستی در سطح استان اصفهان گفت: متاسفانه این قانون آنطور که باید و شاید از سوی دستگاههای اجرایی مورد تو جه قرار نگرفته است.

وی اظهار داشت: بر اساس مصوبهٔ کارگروه اشتغال سهم اشتغال مددجویان بهزیستی استان اصفهان چهار هزار و ۱۳۳ نفر بوده است که به صورت ۱۰۰ درصد محقق شده است.

شاهزیدی با انتقاد از عدم توجه دولت به اشتغال معلولان استان اصفهان گفت: سهمیه کارگروه اشتغال در سال ۹۲، تعداد ۴ هزار و ۱۳۳ نفر بود که خوشبختانه ۴ هزار و ۱۴۱ نفر با اعتباری بالغ بر ۲۰ میلیارد تومان محقق شد که نزدیک به یک میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان از آن، تسهیلات بلاعوض بوده است.

وی با بیان اینکه بر اساس قانون باید ۳ درصد از ظرفیت استخدام استان در سال گذشته به معلولان اختصاص می‌یافت که متاسفانه تنها ۹ نفر در سال گذشته در سطح استان اصفهان در این زمینه همکاری داشته‌اند افزود: در سال گذشته ۱۷ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان به صورت نقدی، غیر نقدی و خدماتی در دفتر مشارکت‌های مردمی سازمان بهزیستی استان اصفهان جذب شده است، که این میزان کمک از طریق یک هزار و ۹۲۰ دفتر در سطح استان که اغلب خصوصی بوده و تنها ۱۳ درصد از آن‌ها دولتی است، جمع آوری شده‌اند.

وی به افتتاح یک هزار و ۳۳۴ واحد مسکونی برای خدمت بگیران سازمان بهزیستی استان اصفهان در سال گذشته اشاره کرد و افزود: این تعداد واحد مسکونی با جذب اعتبار ۱۵ میلیارد تومان به بهره‌برداری رسیده است.

معاون امور مشارکت‌های مردمی، اشتغال و موسسات خیریه بهزیستی، دفا‌تر مختلفی دارد که دفتر کاریابی و اشتغال، اساسی‌ترینِ آن‌ها می‌باشد چراکه اصلیترین راهکار برون‌رفت از مشکلات این گروه هدف، اشتغال است؛ همچنین دفتر مراکز غیردولتی، صدور مجوزهای قانونی برای مراکز غیردولتی شامل خصوصی و هیات امنایی و خیریه‌ای را بر عهده دارد.

شاهزیدی با بیان اینکه در سطح استان اصفهان، یک هزار و ۹۲۰ مرکز غیردولتی داریم که بیشتر آن‌ها خصوصی و خیریه‌ای و تنها ۱۳ درصد از مراکز، دولتی هستند، اظهار کرد: در سال گذشته سامانه صدقه تلفنی را با شماره ۹۷۳۰۲۱۰ و امسال نیز سامانه موبایل پیمنت را با شماره #۳۱*۵۵۵*۷۲۰* راه‌اندازی کردیم.

معاون امور مشارکت‌های مردمی، اشتغال و موسسات خیریه بهزیستی استان اصفهان با اشاره به اجرای طرح ضیافت مهر در ماه مبارک رمضان امسال، در ۲۴ شهرستان استان گفت: اجرای برنامه‌های ضیافت افطاری برای مددجویان، توزیع غذای گرم برای افطاری، توزیع سبد کالا و بازدید از منازل معلولان و مددجویان بهزیستی از برنامه‌های این طرح است.

استان اصفهان اشتغال اصفهان بهزیستی دستگاه های اجرایی دولت قانون مشکلات معلولان موبایل
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر