کد خبر: 187883 A

معاون توسعه شرکت آب و فاضلاب اصفهان:

درچندسال گذشته اجرای پروژه‌های بخش آب و فاضلاب استان اصفهان با مشارکت بخش خصوصی صورت گرفته است، ولی نیاز است تا برای ادامه دیگر پروژه‌ها، بخش خصوصی دراین زمینه فعال‌تر وارد عرصه کار شود.

معاون مهندسی و توسعه شرکت مهندسی آب و فاضلاب استان اصفهان گفت: طی چندسال گذشته اجرای پروژه‌های بخش آب و فاضلاب در سطح استان اصفهان بعضاً با مشارکت بخش خصوصی صورت گرفته است.

به گزارش خبرنگار ایلنا از اصفهان، بیشه افزود: فعالان بخش خصوصی در روشهای گوناگون سرمایه گذاری با شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان همکاری داشته‌اند بعنوان مثال اجرای شبکه فاضلاب شهرهای زرین شهر، سده لنجان، ورنامخواست، چمگردان، زاینده رود، مبارکه و کرکوند از طریق انعقاد قرارداد بیع متقابل با مجتمع فولاد مبارکه اصفهان صورت گرفته است.

وی ادامه داد: این عملیات بالغ بر ۴۴۰ کیلومتر است که مقرر گردیده اجرای تأسیسات فاضلاب در شهرهای خوانسار، گلپایگان، فریدونشهر، داران، بوئین و چادگان نیز با مشارکت بخش خصوصی در قالب قرارداد بیع متقابل انجام می‌شود.

وی به سرمایه گذاری بخش خصوصی در احداثتأسیسات آب شیرین کن به روش BOO پرداخت و بیان داشت: مقرر شد در شهرهای مهاباد، اردستان، فرخی و انارک با سرمایه گذاری بخش خصوصی تأسیسات آب شیرین کن در این شهر‌ها احداثشود.

بیشه به احداثتصفیه خانه و شبکه فاضلاب در شهر تیران اشاره و اعلام کرد: هماهنگی‌های لازم پیرامون انعقاد قرارداد بیع متقابل میان سرمایه گذاران بخش خصوصی و شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان در دستور کار قرار گرفت.

معاون مهندسی و توسعه شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان به همکاری نیروگاه اسلام آباد اصفهان در قالب قرارداد بیع متقابل به منظور اجرای تأسیسات فاضلاب در ازای تخصیص پساب حاصله پرداخت و گفت: انعقاد قرارداد بیع متقابل با سرمایه گذاری بیش از ۲۶۶ هزار میلیارد ریال تأسیسات فاضلاب شهرهای اصغر آباد، کوشک، درچه، ابریشم، فلاورجان، کلیشاد و سودرجان، بهاران، پیربکران و بخشی از اصفهان با نیروگاه اسلام آباد اصفهان در دست اقدام قراردارد و در صورت انعقاد قرارداد احداثشبکه فاضلاب در این شهر‌ها اجرایی می‌شود.

وی اعلام کرد: باتوجه به محدودیت منابع مالی دولتی و زمانبر شدن اجرای پروژه‌ها از طریق تخصیص منابع دولتی بنابراین اجرای پروژه‌های بخش آب و فاضلاب در کوتاه‌ترین زمان ممکن با مشارکت بخش خصوصی صورت می‌گیرد زیرا بهره‌مندی از خدمات شرکت آب و فاضلاب در سطح استان بدون سرمایه گذاری بخش خصوصی در بازه زمانی کوتاه مدت امکان پذیر نیست بر این اساس شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان طی چندین سال گذشته در راستای گسترش و ارتقای خدمات به مشترکین اقدام به جذب مشارکت بخش خصوصی نموده که این اقدامات نقش حائز اهمیتی از نظر زیست محیطی بخصوص حوضه آبریز زاینده رود دارد.

آب و فاضلاب استان اصفهان اصفهان بخش خصوصی زیست محیطی سرمایه گذاران سرمایه گذاری شرکت آب و فاضلاب فولاد مبارکه منابع مالی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر