کد خبر: 187908 A

درمجمع عمومی خانه صنعت، معدن و تجارت مطرح شد:

استان اصفهان ۷ هزار میلیارد تومان درآمد برای دولت داشته است اما فقط ۵ هزار میلیارد تومان آن به استان برگشته است.

رییس خانه ایران در مجمع عمومی عادی سالیانه خانه صنعت، معدن و تجارت استان اصفهان با بیان اینکه پیگیر مشکلات بخش تولید هستیم، گفت: نشست مشترک دولت و مجلس و نمایندگان اتاق بازرگانی و خانه صنعت و معدن به منظور بررسی مشکلات در بخش تولید و صنعت در محل کمیسیون تلفیق مجلس برگزار شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از اصفهان، سیدعبدالوهاب سهل آبادی؛ با بیان اینکه در این نشست اعضای کمیسیون صنایع و معادن مجلس، وزیر امور اقتصادی و دارایی، وزیر صنعت و معدن و رئیس کل بانک مرکزی و مدیران عامل بانک‌های دولتی و خصوصی حضور داشتند، اضافه کرد: در این جلسه نمایندگان بخش خصوصی، مشکلات مالیاتی و بانکی و وام‌های ارزی را بیان کردند.

وی با اشاره به اینکه انسجام لازم میان بخش خصوصی و نمایندگان مجلس و دولت در استان اصفهان باید شکل بگیرد، افزود: برای رسیدن به اجماع پیشنهادم این است که جلسات مشترکی برگزار شود.

رییس خانه صنعت، معدن و تجارت ایران درباره عملکرد خانه استان اصفهان در یک سال گذشته گفت: کمیسیون بررسی موانع کار و تولید، مشکلات واحد‌ها در زمینه‌های مالیاتی و بانکی را بررسی و برای رفع آن تلاش می‌کرد.

وی با انتقاد از کمبود زیرساخت‌ها، ضعف در پروازهای هوایی استان را به عنوان نمونه ذکر کرد و افزود: استان اصفهان ۷ هزار میلیارد تومان درآمد برای دولت داشته است اما فقط ۵ هزار میلیارد تومان آن به استان برگشته است.

یک عضو هیات مدیره خانه هم در این مجمع با اشاره به برگزاری طرح راستی آزمایی واحدهای تولیدی که سال گذشته توسط خانه برگزار شد، گفت: در این طرح مشکلات واحدهای تولیدی نشان داده شد. محمدرضا برکتین ادامه داد: طبق برآورد اولیه نتایج این طرح، مشکل تعداد زیادی از واحدهای استان، کمبود نقدینگی است.

وی با بیان اینکه کاهش ارزش پولی ایران به یک سوم مشکلات عدیده‌ای برای تولیدکنندگان ایجاد کرده است، تاکید کرد: این موضوع باعثشده است بسیاری از واحدهای استان با مشکل نقدینگی و کمبود سرمایه در گردش دست به گریبان باشند.

وی نرخ بهره بانکی، کمبود سرمایه در گردش، مسایل مربوط به بیمه تامین اجتماعی و بروکراسی اداری را از جمله مسائلی دانست که صنعتگران با آن درگیرند.

وی ابراز امیدواری کرد مذاکرات هسته‌ای در وین به نتیجه مطلوب برسد.

اصفهان بخش خصوصی تامین اجتماعی درآمد دولت دولت و مجلس سرمایه صنعت معدن و تجارت صنعت و معدن نمایندگان مجلس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر