کد خبر: 195752 A

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان شهرضا تاکید کرد:

در آئین تجلیل از خبرنگاران شهرستان شهرضا، رجب فرهمندیان، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی این شهرستان، خبرنگاران را طلایه‌داران خط مقدم جنگ نرم معرفی کرد.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان شهرضا گفت: شهرضا در مقایسه با مراکز هم وزن خودش در عرصه مطبوعات نیز همانند بسیاری از زمینه‌های علم، دانش، حکمت و هنر پیشگام و پیشرو بوده است.

به گزارش ایلنا از اصفهان فرهمندییان افزود: با بیان اینکه تاریخچه فعالیت مطبوعاتی در شهرضا به روشنی مشخص نیست ولی مطمئنا قدمت این گونه فعالیت‌ها در این شهرستان بیش از یک قرن است، بیان کرد: شادروان سید جلال الدین تقوی در سال ۱۳۰۸ با روزنامه اختر اصفهان همکاری داشته و آن را در شهرضا توزیع می‌کرده است.

وی تصریح کرد: در سال ۱۳۳۰ ه. ش همزمان سه روزنامه به نام‌‌های روزنامه شهرضا، ندای شهرضا و هفته نامه طلایه امید در تیراژ قابل توجهی در شهرضا منتشر می‌شده است و در سنوات بعد گرچه فراز و نشیب‌هایی وجود داشته است ولی هیچگاه شهرضا فاقد نشریه نبوده است.

فرهمندیان اظهار کرد: در حال حاضر با وجود نارسایی و ناملایماتی که متوجه اصحاب رسانه و خبرنگاران است بازهم در ایفای وظیفه خطیر خود، در ایجاد ارتباط و تعامل مردم و مسئولان، آگاهی بخشی، اطلاع رسانی، روشنگری و بصیرت افزایی جامعه خود، انصافا درست عمل می‌کنند.

وی گفت: در سال‌های اخیر هفته ‌نامه‌‌های شهرضا، فرهنگ و راه شهیدان و ماهنامه آوای شهرضا در شهرستان فعالیت داشته‌اند.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرضا خاطرنشان کرد: هفته نامه شهرضا، ۱۶ سال است فعالیت می‌کند و بعد از روزنامه ندای شهرضا طولانی‌ترین و بادوام‌ترین مطبوعه در شهرضا بوده است.

وی گفت: از ۳۴ خبرگزاری فعال در سطح کشور ۷ خبرگزاری مهر، تسنیم، فارس، ایسنا، ایمنا و ایکنا در شهرضا دارای خبرنگار فعال هستند.

وی تصریح کرد: مسائل و مشکلاتی که خبرنگاران شهرضا دارند خاص این شهرستان نیست و بیشتر مطبوعات بویژه مطبوعات محلی در کشور با آن روبرو هستند.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرضا خاطرنشان کرد: از سال گذشته انجمن صنفی خبرنگاران و خانه مطبوعات را پیگیری کردیم ولی محقق نشد و بر اساس آخرین دستورالعمل پیگیر تشکیل مؤسسه فرهنگی، هنری خبرنگاران شهرضا هستیم.

اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان اصحاب رسانه اصفهان جامعه جنگ رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی فرهنگی هنری مطبوعات وزن روزنامه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر