کد خبر: 201039 A

مدیرعامل شرکت مخابرات استان اصفهان خبر داد:

با اعتباری بالغ بر چهارصد میلیارد ریال، شبکه انتقال ترانس میشن باند پهن بین شهرستان @ های استان اصفهان که دارای آخرین فناوری روز دنیا است و همچنین سرویس سوئیچ جدید صاف با ظرفیت پانصد هزارمشترک که دارای سرویس‌های نسل آینده است تا دو ماه دیگر مورد بهره‌برداری قرارمی‌گیرد.

مدیرعامل شرکت مخابرات استان اصفهان گفت: به طور رسمی از سوی وزیر ارتباطات اجازه بهره برداری از تجهیزات نصب شده و قابل بهره برداری در بخش موبایل نسل سوم در استان اصفهان صادر شد که فاز نخست آن در شهر اصفهان اجرایی شده است.

به گزارش خبرنگار ایلنا از اصفهان، حسین کشایی، با اشاره به صدور مجوز موبایل نسل سوم G۳ درکشور گفت: ازمهم‌ترین دستاوردهای سفر اخیر وزیر ارتباطات به اصفهان آن بود که به‌طور رسمی اجازه بهره برداری از تجهیزات نصب شده و قابل بهره‌برداری در بخش موبایل نسل سوم در استان اصفهان صادر شد و از هفته گذشته فاز نخست شبکه موبایل نسل سوم استان در شهر اصفهان اجرایی شد که طی دو ماه آینده شهرهای نجف آباد، کاشان و خمینی شهر را شامل می‌شود.

وی با بیان اینکه تمام مشترکان تلفن همراه شهر اصفهان می‌توانند از این سرویس استفاده کنند اظهار داشت: در‌‌ همان روز آغاز بهره برداری از این پروانه، بالغ بر ۱۵۰ سایت در سطح شهر اصفهان آماده بهره برداری داشتیم که تا کمتر از ۱۰ روز آینده این تعداد به ۲۰۰ سایت می‌رسد.

وی افزود: سعی کرده‌ایم در این فاز پوشش شهر اصفهان را کامل کرده و بدون قطع سرویس و ارتباط، مشترکان اگر وارد شبکه نسل سوم شدند با کیفیت بسیار خوبی از این شبکه بهره برداری کنند.

مدیرعامل شرکت مخابرات استان اصفهان ارائه پهنای خوب موبایل نسل سوم را یکی از مزیت‌های این سرویس عنوان کرد و تصریح کرد: ارتباط این سایت با هسته مرکزی سوئیچ نسل سوم، از طریق فیبر نوری برقرار شده که این این اقدام تنها رویدادی است که در اصفهان شکل گرفته و ارتباط سایر شهر‌ها از طریق رادیو برقرار می‌شود.

وی گفت: مشترکان برای فعال سازی این شبکه، نیازی به تعویض سیم کارت ندارند و در صورتی که در گذشته از سرویس GPRS استفاده می‌کردند می‌توانند به راحتی از این شبکه استفاده کنند.

کشایی ادامه داد: مشترکانی که دارای سرویس GPRS نیستند می‌توانند از چند طریق از جمله مراجعه به سایت همراه اول WWW. MCI. IR، تماس با شماره ۹۹۹۰، ارسال پیام بدون عنوان به شماره ۸۰۰۰۸ و شماره گیری*۱۱۱ #، موبایل نسل سوم را فعال سازی کنند.

وی تصریح کرد: با اعتباری بالغ بر چهارصد میلیارد ریال، شبکه انتقال ترانس می‌شن باند پهن بین شهرستان‌های استان اصفهان که دارای آخرین فناوری روز دنیا است و همچنین سرویس سوئیچ جدید صاف با ظرفیت پانصد هزارمشترک که دارای سرویس‌های نسل آینده است تا دو ماه دیگر مورد بهر ه برداری قرارمی گیرد.

وی به آخرین وضعیت شاخصه‌های مخابراتی استان اشاره کرد و ادامه داد: در حال حاضر ۲ میلیون و ۷۲۱ هزار منصوبه تلفن ثابت در استان داریم که از این تعداد ۲ میلیون و ۲۶۸ هزار شماره مشغول به کار است و ضریب نفوذ ما را به ۴۵ درصد می‌رساند.

کشایی افزود: در خصوص تلفن همراه نیز ما در حال حاضر ۴ میلیون و ۴۱۱ هزار مشترک تلفن همراه در استان داریم که از این تعداد یک میلیون و ۴۳۸ هزار مشترک دائمی و ۲ میلیون ۹۷۲ هزار مشترک اعتباری هستند که ضریب نفوذ ما را به ۸۸ درصد می‌رساند.

وی تصریح کرد: روستا‌ها و آبادی‌های دارای ارتباط در سطح استان ۱۵۴۶ روستا و در بخش اینترنت پرسرعت نیز منصوبه ما ۵۰۰ هزار پورت است که از این تعداد ۳۲۰ هزار مشترک دایر شدند.

مدیرعامل شرکت مخابرات استان اصفهان با اشاره به اینکه حدود ۲۰ درصد از مشترکان سیمی دارای اینترنت پرسرعت هستند، تاکید کرد: اگر مجموع مشترکان pap و مخابرات را در نظر بگیریم حدود ۴۵۰ هزار مشترک دراستان از اینترنت پرسرعت استفاده می‌کنند که از ۲ میلیون و ۹۷۲ هزار شماره ثابت مشغوله در استان حدود ۴۵۰ هزار مشترک عدد قابل توجهی است.

افزود: در بخش ارتباطات سیار یکی از پروژه‌های شاخص ما نصب، راه اندازی و بهره برداری طرحی با ظرفیت ۸۰ میلیون مشترک در مرکز شهید منتظری اصفهان بوده که نصب و راه اندازی شده است.

کشایی با بیان اینکه این شرکت حجم گسترده‌ای در خصوص توسعه شبکه تلفن ثابت در استان طی چند سال اخیر به خصوص در سال جاری داشته است، بیان داشت: یکی از اهداف شرکت مخابرات استان رشد کمی شبکه تلفن ثابت است که این رشد در دو بخش ایجاد می‌شود که یک بخش آن در هسته مرکزی و بخش دیگر هم مربوط به شبکه دسترسی است.

وی به یکی از پرهزینه‌ترین، زمان‌بر‌ترین و مشکل‌ترین پروژه‌های شرکت مخابرات استان اشاره کرد و گفت: عملکرد ما از سال ۸۸ تاکنون در بخش کانال سازی ۷۸ کیلومتر، اجرای فیبر نوری خاکی ۱۳۲۵ کیلومتر، اجرای فیبر نوری کانالی ۶۱۴ کیلومتر، اجرای فیبر نوری هوایی ۵۲ کیلومتر، اجرای کابل مسی خاکی ۱۵۶۷ کیلومتر، اجرای کابل کشی مسی کانالی ۲۹۳ کیلومترو مفصل بندی ۹ میلیون و ۵۹۳ هزار زوج بوده است.

مدیرعامل شرکت مخابرات استان اصفهان اظهار داشت: از ۲۷ اردیبهشت، امسال تاکنون نیز اقدامات کانال سازی ۴ هزار و ۳۲۸ م‌تر، اجرای فیبر خاکی ۱۳۱ هزار م‌تر، اجرای فیبر کانالی ۱۲۱ هزار م‌تر، اجرای فیبر هوایی ۴۶ هزار م‌تر، اجرای کابل مسی خاکی ۷۹ هزار و ۶۰۰ م‌تر، اجرای کابل مسی کانالی ۳ هزار و ۸۰۰ متر و مفصل بندی ۲۷۲ هزار زوج از جمله فعالیت‌های شرکت مخابرات استان اصفهان بوده است.

وی با اشاره به اینکه در هفته دولت ۴۹۴ طرح مخابراتی با اعتباری بالغ بر ۲۱ میلیارد و ۱۳۴ میلیون تومان در استان اصفهان افتتاح شد، گفت: این طرح‌های افتتاحی شامل ۸ مرکز سوئیچ، ۱۱ عدد آنتن بی‌تی اس، ۱۱۲ پروژه فیبر نوری، ۱۱۱ مورد پروژه دیتا و ۲۵۲ پروژه نیز مربوط به ساختمان، ارتباطات روستایی، شبکه موبایل روستایی و سایر فعالیت‌های شرکت مخابرات استان اصفهان بوده است.

استان اصفهان اصفهان اینترنت پوشش رشد سیم کارت شرکت مخابرات فناوری مخابرات موبایل
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر