کد خبر: 201610 A

ارشد نظامی آجا در منطقه اصفهان، چهارمحال و بختیاری و یزد:

با توجه به اینکه امسال میزبانی برگزاری مراسم رژه هفته دفاع مقدس به عهده ارتش جمهوری اسلامی ایران است، امسال در استان اصفهان برای اولین بار در سه شهر اصفهان، شاهین شهر و کاشان مراسم رژه برگزار می شود.

فرمانده ارشد نظامی ارتش جمهوری اسلامی ایران در منطقه اصفهان، چهارمحال و بختیاری و یزد گفت: برنامه ریزی برای هفته دفاع مقدس از مرداد ماه آغاز شده و هم اکنون در بخش عملیاتی این برنامه‌ها قرار داریم و از ویژگی‌های آن همراهی مردم در اجرای مراسم است.

به گزارش خبرنگار ایلنا از اصفهان، امیر سرتیپ دوم، رضا جهادی ارسی، با بیان اینکه از برکات هفته دفاع مقدس امسال تصویب نامگذاری بعضی از خیابان‌های شهر اصفهان به نام شهدای ارتش است، ادامه داد: آنچه که امسال برای ما در هفته دفاع مقدس در استان اصفهان مهم است وحدت و همدلی نیروهای مسلح، همراهی مردم و تشریح نقش ارتش در روزهای ابتدایی جنگ از طریق اجرای رزمایش نمادین در منطقه‌ای محدود در قالب عملیات آفندی است که از این طریق، اقتدار امروز ارتش در بازدارندگی و توان رزمی ارتش را در روزهای نخستین دوران دفاع مقدس به مردم نشان خواهیم داد.

وی گفت: از دیگر برنامه‌های هفته دفاع مقدس صبحگاه مشترک در پنجم مهر ماه، مصادف با سالروز شکست حصر آبادان، ایجاد نمایشگاه نقاشی و دیوار نگاری با دعوت از هنرمندان، جشنواره فیلم کوتاه با همکاری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی، دیدار با مراجع تقلید، اقامه نماز وحدت با نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران، دیدار با خانواده‌های شهدا و جانبازان، غبار روبی مزار شهدا، حضور فرماندهان در برنامه‌های رادیویی و تلوزیونی و برگزاری یادواره شهدای دفاع مقدس است.

امیر جهادی، از افتتاح دومین حسینیه نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران به نام حضرت سیدالشهدا(ع) با گنجایش حدود ۱۵۰۰ نفر در هفته دفاع مقدس در منطقه اصفهان خبر داد و افزود: از هدایت‌ها و حمایت‌های عقیدتی سیاسی، در راس آن حجت الاسلام والمسلمین آل هاشم، ریاست سازمان عقیدتی سیاسی ارتش، و مساعدت‌های فرمانده نیروی زمینی ارتش در موفقیت اجرای برنامه‌های فرهنگی تشکر کرد.

ارتش جمهوری اسلامی ایران استان اصفهان اصفهان جمهوری اسلامی ایران جنگ چهارمحال و بختیاری خانواده های شهدا دفاع مقدس نیروهای مسلح یزد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر