کد خبر: 201927 A

مدیر کل فنی و حرفه‌ای استان اصفهان تاکید کرد:

برای پویا‌تر شدن و ساختار‌مند کردن آموزش‌های فنی و حرفه‌ای در بخش غیر‌دولتی باید اقدامات جدی در راستای تقویت این حوزه از سوی دولت صورت گیرد.

مدیر کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان اصفهان در همایش دیپلماسی مهارت گفت: نگاه به مقوله آموزش در بخش غیر‌دولتی و آموزشگاه‌های آزاد فنی و حرفه‌ای باید یک نگاه منطقی باشد و در حال حاضر این نگاه در فنی و حرفه‌ای استان اصفهان وجود دارد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از اصفهان، ابوطالب جلالی با اشاره به اینکه استفاده از ظرفیت‌های بخش خصوصی و غیر‌دولتی در حوزه مهارت ‌آموزی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است، اظهار داشت: مشارکت بخش غیر‌دولتی در حوزه ارائه آموزش‌های مهارتی به افراد نقش مهمی در راستای توسعه مهارت‌آموزی دارد.

وی با تاکید بر اینکه در حال حاضر بخش عمده‌ای از فعالیت‌ها در راستای ارائه آموزش‌های مهارتی به افراد به بخش خصوصی سپرده شده است، تصریح کرد: درحال حاضر همراهی، تعامل و مشارکت بسیاری بین آموزشگاه‌های آزاد فنی و حرفه‌ای با این اداره وجود دارد.

وی ادامه داد: به نظر می‌رسد که برای پویا‌تر شدن و ساختارمند کردن آموزش‌های فنی و حرفه‌ای در بخش غیر‌دولتی باید اقدامات جدی در راستای تقویت این حوزه از سوی دولت صورت گیرد.

جلالی، با بیان اینکه تلاش کردیم به اقتضای توان و ظرفیت‌های موجود در بخش غیر‌دولتی، از این ظرفیت‌ها به صورت پر‌رنگ‌تر در راستای مهارت‌آموزی استفاده کنیم، تاکید کرد: برون‌سپاری فعالیت‌ها به بخش غیر‌دولتی از مهم‌ترین اقدامات صورت گرفته از سوی فنی و حرفه‌ای استان در این زمینه است.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان اصفهان با اشاره به اینکه تعریف دوره‌های کوتاه ‌مدت و کپسولی، تنوع‌ بخشی به آموزشگاه‌های آزاد و موارد دیگر در این اداره به صورت جدی دنبال می‌شود، گفت: به اعتقاد بنده کاری که توسط آموزشگاه‌های آزاد فنی و حرفه‌ای در حال انجام است، از نظر سخت‌افزاری و سختی کار بدون وجود علاقه به فعالیت در این زمینه محقق نمی‌شود.

وی اظهارداشت: آموزشگاه‌های آزاد فنی و حرفه‌ای آموزش‌های مهارتی را در زمینه‌های مختلف به افراد ارائه می‌دهند و این آموزشگاه‌ها نقش مؤثری را در حوزه اشتغال‌زایی ایفاء می‌کنند.

در راستای سیاست‌های نوین گرایی سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور در جهت حذف مرزهای جغرافیایی در صادرات و واردات آموزش‌های مهارتی، کانون انجمن صنفی آموزشگاه‌های آزاد استان اصفهان با همکاری اداره کل، «اولین همایش ملی دیپلماسی مهارت با رویکرد کیفیت بخشی به آموزش‌های فنی و حرفه‌ای» با حضور رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور، کار‌شناسان خارجی، ۱۲۰۰ نفر از مدیران، مؤسسین، مربیان بخش دولتی و خصوصی، مسئولین و کارکنان اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان اصفهان در اصفهان برگزار شد.

استان اصفهان استفاده از ظرفیت اشتغال اصفهان بخش خصوصی دولت دولتی و خصوصی فنی و حرفه ای واردات آموزش
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر