کد خبر: 201934 A

رئیس کانون انجمن‌ صنفی آزاد فنی و حرفه‌ای استان اصفهان:

ترکیب جمعیت جوان کشور و ضرورت ایجاد فرصت‌های شغلی، لزوم رهایی اقتصاد کشور از وابستگی به مواد خام اولیه و همچنین خروج از وضعیت اقتصادی تک‌محصولی سیاست‌گذاران و تصمیم‌گیران کلان کشور را وا می‌دارد که به منبع قابل اتکایی به غیر از مواد اولیه بیندیشند.

رئیس کانون انجمن‌های صنفی آموزشگاه‌های آزاد فنی و حرفه‌ای اصفهان در همایش ملی دیپلماسی مهارت گفت: اجرای طرح دیپلماسی مهارت در خارج از کشور در راستای حفظ و توسعه آموزش‌های فنی و حرفه‌ای صورت می‌گیرد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از اصفهان، محمد دهقانی با بیان اینکه وجود فاصله و شکاف بین منابع و امکانات از یک سو و نیاز‌های فراگیر و متنوع جامعه انسانی از سوی دیگر، دخالت و نقش‌آفرینی بشر را اقتضا می‌کند، اضافه کرد: جوامع پیشرفته امروزی توسعه خود را مدیون انسان‌هایی است که قادر به تبدیل رویا‌ها و ایده‌های خلاقانه خود به حقیقت بوده‌اند.

وی تصریح کرد: با آشکار شدن نقش و تأثیر کار‌آفرینی بر روند رشد و توسعه اقتصادی و اجتماعی کشور‌های توسعه یافته و اشتغال‌زایی، تلاش‌هایی در راستای آموزش و تعمیم دانش و روحیه کار‌آفرینی در بین مدیران، مربیان، کار‌آموزان و کار‌آفرینان بالقوه شدت گرفت.

وی ادامه داد: ترکیب جمعیت جوان کشور و ضرورت ایجاد فرصت‌های شغلی، لزوم رهایی اقتصاد کشور از وابستگی به مواد خام اولیه و همچنین خروج از وضعیت اقتصادی تک‌محصولی از یک سو و روند‌های موجود در جامعه اطلاعاتی از سوی دیگر عواملی است که سیاست‌گذاران و تصمیم‌گیران کلان کشور را وا می‌دارد که به منبع قابل اتکایی به غیر از مواد اولیه بیندیشند.

دهقانی با اشاره به اینکه این منبع حیاتی چیزی جز خلاقیت، نو‌آوری و کار‌آفرینی نیست، تاکید کرد: در این راستا و با توجه به سیاست‌های اقتصاد مقاومتی از سوی رهبر معظم انقلاب، وظیفه سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای دو‌چندان شده است.

وی افزود: به کلیه مربیان و مدیران آموزشگاه‌های آزاد استان که در این همایش شرکت کرده‌اند گواهینامه ارتقاء مهارت اعطا می‌شود.

استان اصفهان اشتغال اصفهان اقتصاد کشور اقتصاد مقاومتی اقتصادی و اجتماعی جامعه رشد و توسعه رهبر معظم انقلاب فنی و حرفه ای
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر