کد خبر: 202844 A

معاون امور تعاون وزارت کاردر اصفهان تاکید کرد:

بخش خصوصی باید با توجه به نیرو‌های کار آفرین در زمینه اشتغال تحول ویژه‌ای صورت دهد زیرا تأمین منافع بخش خصوصی در گرو استفاده از کارآفرین بوده و اگر دولت در این زمینه نظارت درستی نداشته باشد، شکاف طبقاتی ایجاد می‌شود.

معاون امور تعاون وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی با اشاره به اینکه اصفهانی ها همیشه به دنبال بهره وری بالا و اقتصادی هستند گفت: ما به دنبال مدیریت صحیح هستیم تا با منابع محدود و محرومیت‌هایی که وجود دارد، تعاونی‌ها را در راستای رفع فقر و گسترش توسعه و عدالت سوق دهیم.

به گزارش خبرنگار ایلنا از اصفهان، حمید کلانتری، در آئین افتتاحیه طرح های تعاون و معرفی تعاونی های برتر استان اصفهان، موقعیت اصفهان را در کشور ویژه عنوان کرد و اظهار داشت: این استان از لحاظ تاریخی، فرهنگی، صنعتی، دانشگاهی و مدیریتی موقعیت ویژه ای دارد به همین سبب مدیریت ملی کشور نیز در دست اصفهانی ها است.

وی با اشاره به اینکه تحقق منافع بخش خصوصی درگرو تحقق منافع جامعه است، گفت: بخش خصوصی باید با توجه به نیرو‌های کار آفرین در زمینه اشتغال تحول ویژه‌ای صورت دهد زیرا تأمین منافع بخش خصوصی در گرو استفاده از کارآفرین بوده و اگر دولت در این زمینه نظارت درستی نداشته باشد، شکاف طبقاتی ایجاد می‌شود.

کلانتری افزود: تعاونی ها با مشارکت و رشد استعدادها و توانمندسازی استعدادهای پراکنده می‌توانند به رشد و شکوفایی کمک کنند و مسئولان نیز باید به این نکته توجه کنند که تعاونی‌ها یک مجری برای توسعه اقتصادی هستند.

وی با اشاره به اینکه یک ستاد استانی هرماهه برای حمایت از بخش تعاون وکارآفرینان تشکیل شود ادامه داد: توسعه عدالت به یکی ازشعارهای مهم تعاونی‌ها به حساب می‌آید، تصریح کرد: این شعارهمیشه یکی از اهداف مهم و اصلی نظام جمهوری اسلامی است که ما از این طریق می توانیم به کرامت و عدالت پایدارتر برسیم.

کلانتری بیان داشت: دولت باید با حاکم کردن یک نگاه جدید نقش تعاونی‌ها و بخش خصوصی را دراقتصاد کشورافزایش داده و در جامعه تنها اعمال حاکمیت، نظارت و تدبیر امور کند.

کلانتری ادامه داد: در حال حاضر ۸۰۰ تا ۹۰۰ میلیون نفر در تمام دنیا عضو تعاونی‌ها هستند و همین تعاونی‌ها توانسته‌اند بیش از ۱۰۰ میلیون شغل در دنیا ایجاد کنند.

وی تاکید کرد: بیشترین تعاونی ها در کشورهای مثل فرانسه، ژاپن، دانمارک، کانادا و انگلیس و آمریکا مشغول به فعالیت هستند بنابراین باید باور کنیم که بخش تعاون به عنوان بخش اقتصادی فعال در جامعه باید فعالیت کند.

معاون امور تعاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی تصریح کرد: یکی از رموز موفقیت تعاونی ها، تفاهم کامل و تعامل است و مدیران نیز باید در این عرصه به صورت منسجم فعالیت کنند.

وی با تاکید بر تعاملات شبکه ای میان تعاونی ها، بیان داشت: اگر تعاونی ها با هم ورزیده عمل کنند مشکل نقدینگی حل می شود.

کلانتری افزود: برای رسیدگی به مشکلات این بخش، ستادی به ریاست استاندار برای حمایت از تعاونی ها با حضور مدیران بخش های جهاد کشاورزی، صنعت و معدن، تعاون و راه و شهرسازی در استان تشکیل شده و به چاره جویی برای مشکلات آنها بپردازد که امیدواریم آغاز حرکت برای تشکیل این ستاد از استان اصفهان باشد.

اشتغال اصفهان جامعه جهاد کشاورزی دولت رشد فرانسه مشکلات نظام جمهوری اسلامی وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر