کد خبر: 202847 A

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان:

نزدیک به ۸ هزار و ۶۰۰ تعاونی در تمام استان اصفهان وجود دارد که ۳۱۰۰ عدد از آنها فعال و ۵۵۰۰ عدد راکد و غیرفعال هستند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان در آئین افتتاحیه ۹۶ طرح تعاونی و تجلیل از تعاونی های برتر استان اصفهان، اظهار داشت: ۹۶ طرح تعاونی در گرایش های خدماتی، صنعتی، مسکن، مصرف و کشاورزی در استان اصفهان به ثمر رسیده است که با سرمایه ای بالغ بر ۲ هزار و ۹۰۰ میلیارد ریال افتتاح شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از اصفهان، غلامعلی قادری، ادامه داد: این طرح ها یک هزار و ۹۰۰ میلیارد ریال آورده اعضا و یک هزار میلیارد ریال تسهیلات بانکی بوده است.

قادری اضافه کرد: وضعیت تعاون به جهت اسناد بالادستی و موارد قانونی از وضعیت مطلوبی برخوردار است و آنچه در این زمینه به چالش تبدیل شده، اجرا نشدن قوانین توسط دستگاه های مرتبط است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان تصریح کرد: این طرح ها برای تعداد ۸ هزار و ۷۷ نفر فرصت شغلی فراهم کرده و بیش از ۵۰ هزار نفر به عضویت این تعاونی ها درآمده اند.

وی بیان داشت: چهار هزار و ۳۷۲ واحد مسکونی آماده واگذاری است که یک هزار و ۲۳۰ واحد در بخش تعاونی های مسکن متعارف و سه هزار و ۱۴۲ واحد نیز در بخش مسکن مهر تحویل خواهد شد.

قادری با اشاره به تجلیل از ۳۴ تعاونی برتر استان، و رونمایی از سند اجرایی توسعه بخش تعاون تاکید کرد: در سال گذشته ۲۷۲ عنوان برنامه به این اداره کل ابلاغ شد که بالغ بر ۹۹ درصد از آنها به طور کامل اجرا شده است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان به تعداد تعاونی های مستقر در استان اشاره کرد و افزود: نزدیک به ۸ هزار و ۶۰۰ تعاونی در تمام استان اصفهان وجود دارد که ۳۱۰۰ عدد از آنها فعال و ۵۵۰۰ عدد راکد و غیرفعال هستند.

استان اصفهان اصفهان تسهیلات بانکی سرمایه کار و رفاه اجتماعی کشاورزی مسکن مسکن مهر تعاون تعاونی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر