کد خبر: 208779 A

مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور:

اجرای طرح‌های فاضلاب در اقصی نقاط کشور یک ضرورت است زیرا اجرای این طرح‌ها علاوه بر کاهش آلودگی‌های زیست محیطی با استفاده از بازچرخانی آب نیز می‌توان به برخی از نیازهای آبی در بخش‌های مختلف پاسخ داد.

مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور در بازدید از تصفیه خانه نطنز گفت: تصفیه خانه فاضلاب نطنز به مدرن‌ترین شیوه در کشور در حال ساخت است. بنابراین پساب تولیدی در این تصفیه خانه باید به بهترین شکل به مصرف برسد چرا که این کالای ارزشمند قابلیت استفاده در بخش‌های مختلف همچون صنعت و کشاورزی را دارد.

به گزارش ایلنا از اصفهان، جانباز، اجرای طرح‌های فاضلاب را یک اولویت برشمرد و تصریح کرد: در حال حاضر اجرای طرح‌های فاضلاب در اقصی نقاط کشور یک ضرورت است زیرا اجرای این طرح‌ها علاوه بر کاهش آلودگی‌های زیست محیطی با استفاده از بازچرخانی آب نیز می‌توان به برخی از نیازهای آبی در بخش‌های مختلف پاسخ داد.

او به مشارکت بخش خصوصی در اجرای طرح‌های فاضلاب تأکید کرد و اعلام داشت: تخصیص بودجه‌های ملی و استانی در اجرای طرح‌های فاضلاب بسیار محدود است و از سویی تحت پوشش قرار گرفتن مردم از خدمات شبکه‌های فاضلاب امری ضروری است که بر این اساس با بهره گیری از پتانسیل بخش خصوصی به روش‌های گوناگون سرمایه‌گذاری می‌توان این پروژه‌ها را در کوتاهترین زمان به مرحله بهره‌برداری رساند.

مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور درباره اصلاح شبکه فرسوده آب نطنز افزود: شبکه فرسوده آب نطنز باید در اسرع وقت اصلاح شود که این امر مستلزم تخصیص بودجه استانی است تا از پرت آب در این منطقه جلوگیری شود و برای تأمین آب پایدار و دراز مدت نطنز انتقال آب از منابع مطمئن در دستور کار قرار می‌گیرد.

جانباز؛ کیفیت آب شرب را در جای جای استان مورد تأیید مراکز ذی صلاح دانست و گفت: از کیفیت آب شرب مردم در اقصی نقاط کشور عبور می‌کنیم و مطمئناً آب آشامیدنی تحویلی به مردم از لحاظ بهداشتی سالم و از لحاظ کیفی در حد استانداردهای تعریف شده است و سامانه تأمین آب شرب در بخش‌هایی از کشور که با محدودیت مابع ابی مواجه هستند در دستور کار قرار می‌گیرد ولی هیچ‌گاه به کیفیت مطلوب آب خدشه‌ای وارد نمی‌شود.

او درباره اجرای شبکه فاضلاب مسکن مهر نطنز گفت: فاضلاب واحدهای مسکن مهر به روش غیرمتمرکز که با بهره گیری از پکیج‌هایی در این زمینه قابل تصفیه است، نیازی به بارگذاری بیشتر به تصفیه خانه فاضلاب شهر نطنز خواهد بود. این درحالی است که طرح‌های توسعه تصفیه خانه فاضلاب نطنز نیاز به بازنگری دارد.

آب و فاضلاب اصفهان بخش خصوصی بودجه پوشش زیست محیطی سرمایه گذاری صنعت کشاورزی مسکن مهر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر