کد خبر: 211450 A

معاون پرورشی اداره‌ کل آموزش و پرورش استان اصفهان:

امسال با همکاری سپاه صاحب‌الزمان(عج) بیش از ۶۵ هزار دانش‌آموز مقطع متوسط که بالغ بر۳۰ درصد کل تعداد دانش‌آموزان استان است، به مناطق عملیاتی جنوب اعزام می‌شوند.

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش اصفهان در نشست خبری ستاد برگزاری اردوهای راهیان نور دانش آموزی استان اصفهان، هدف از برگزاری اردوی راهیان نور دانش‌آموزی را آشنا کردن نسل جوان و نوجوان با مفاهیم و معارف دوران دفاع مقدس دانست و اظهار داشت: آشنایی با مفاهیمی نظیر جهاد طلبی، ایجاد اعتماد به ‌نفس و حس مسؤولیت پذیری، تأکید بر الگوهای دانش‌آموزی دفاع مقدس برای نسل نوجوان از مهم‌ترین اهداف ما است.

به گزارش خبرنگار ایلنا از اصفهان، سیدجواد پورحسینی بیان کرد: از دیگر اهداف مدنظر ما در برگزاری اردوهای راهیان نور دانش‌آموزی تحکیم پیوند ارزشی و فرهنگی با نسل جوان، تبیین عزت و عظمت و اقتدار نظام جمهوری اسلامی ایران در برابر استکبار جهانی است.

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش اصفهان خاطرنشان کرد: عنوانی که ما برای اردوی راهیان نور دانش‌آموزی انتخاب کردیم «از مدرسه تا مدرسه» است و انتخاب این اسم بدین منظور است که معتقدیم تحصیل و یادگیری فقط محدود به کلاس درس مدرسه نیست.

وی تصریح کرد: امسال با همکاری سپاه صاحب‌الزمان(عج) بیش از ۶۵ هزار دانش‌آموز مقطع متوسط که بالغ بر۳۰ درصد کل تعداد دانش‌آموزان استان است، به مناطق عملیاتی جنوب اعزام می‌شوند.

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش اصفهان در ادامه به میزان سهمیه اعزامی دانش آموزان در سال جاری به مناطق عملیاتی جنوب کشور اشاره کرد و اذعان داشت: در سال تحصیلی جدی۹۳-۹۴ تعدا سهمیه اعزامی، افزایش دوبرابری نسبت به سال گذشته دارد.

پورحسینی بیان کرد: اعزام دانش آموزان مقاطع متوسطه به راهیان نور در دو مرحله ابتدا از تاریه۱۵ مهرماه تا ۲۰ آبان ماه و سپس مرحله دوم در تاریخ ۲۰ بهمن تا ۲۰ اسفندماه صورت می‌گیرد.

جانشین فرمانده سپاه صاحب‌الزمان(عج) اصفهان گفت: ما باید رشادت‌های مردم و رزمندگان را در ۸ سال دفاع مقدس به جوان نشان دهیم و به همین دلیل می‌توانیم با برگزاری اردو‌های راهیان نور در سطح کشور این رسالت خود را اجرا کنیم.

سردار مجتبی فدا تصریح کرد: امسال برای اعزام دانش آموزان به مناطق جنگی از بهترین کادر اتوبوس‌رانی استفاده می‌شود و رانندگان این بخش از گذشته انتخاب شده‌اند، بنابراین تلاش شده که بهترین مکان‌های اقامتی را برای دانش‌آموزان فراهم شود تا این اردو در ذهن آن‌ها ماندگار بماند و بتوانند با بهره‌گیری از آن در ادامه زندگی تلاش کنند.

وی خاطرنشان کرد: در این دوره، مدیران مدارس و دانش‌آموزان مدیریت اردو را برعهده دارند هم‌چنین هماهنگی‌هایی صورت گرفته تا بهترین راویان انتخاب شده و دوره‌های بازآموزی را انجام دهند در کنار این برنامه‌ها کتابچه‌هایی برای ثبت اسناد و مدارک در نظر گرفته شده که دانش‌آموزان از آن‌ها استفاده می‌کنند.

سردار فدا گفت: ما تلاش کردیم تا در کنار راویانی که در جبهه‌های جنگ وجود دارند راویان جوان هم حضور پیدا کنند و از ظرفیت آن‌ها استفاده شود به همین دلیل برای آن‌ها کلاس‌های بازآموزی در تابستان صورت گرفته تا این افراد با فرهنگ ایثار و شهادت آشنا شوند و بتوانند در آینده این رسالت مهم را در جامعه انتقال دهند.

اداره کل آموزش و پرورش استان استکبار جهانی اصفهان جامعه دانش آموز دانش آموزان راهیان نور سال دفاع مقدس مناطق عملیاتی جنوب نسل جوان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر