کد خبر: 211466 A

استاندار اصفهان اعلام کرد:

تاکنون در ۴۳ اداره و دستگاه اجرایی استان میزخدمت راه اندازی شده است و ۸۱ دستگاه نیز برای الکترونیکی کردن ارائه خدمات خود اقدام کرده‌اند.

استاندار اصفهان در ستاد صیانت از حقوق شهروندی و حجاب و عفاف، اظهار داشت: تکریم ارباب رجوع، علی رغم تلاش‌های صورت گرفته در ادارات به خوبی انجام نشده و فعالیت‌ها به نتیجهٔ نهایی و درست خود نرسیده است.

به گزارش ایلنا از اصفهان، رسول زرگرپور گفت: وضع عفاف و حجاب و نیز تکریم ارباب رجوع و حقوق شهروندی در استان اصفهان زیبنده این خطه با فرهنگ، متدین و شهیدپرور نیست و باید ارتقاء یابد.

زرگرپور با بیان اینکه مدیران و مسوولان ادارات و دستگاه‌های اجرایی، به صورت مستقیم به این موضوع بپردازند، تاکید کرد: مدیران باید دو گروه هدف از جمله وضعیت فضای درون سازمانی و نیز محیط اجتماعی را بررسی و ساماندهی کنند.

استاندار اصفهان اظهار داشت: متاسفانه در برخورد با مسائل اجتماعی تصوری از اینکه این گونه مسائل با تجزیه و تحلیل علمی حل خواهند شد، وجود ندارد و هرحرکتی که صورت می‌گیرد، شاخص و معیاری برای آن وجود ندارد که این امر سبب به نتیجه نرسیدن راهکار‌ها خواهد شد.

وی با بیان اینکه دستگاه‌ها باید در مورد مسائل مربوط به حجاب و عفاف هماهنگ‌تر وارد عمل شوند و از موازی کاری بپرهیزند، افزود: باید به سمت ارائه راهکارهای علمی و تحقیقاتی در این خصوص حرکت کنیم.

استاندار اصفهان با تاکید بر اینکه با تحلیل و بررسی‌های دقیق باید راه حل‌هایی برای مسائل اجتماعی یافت، تصریح کرد: برای حرکت در مسیر بهبود اوضاع حقوق شهروندی و عفاف و حجاب نیازمند معیار‌ها و شاخصه‌های صحیحی هستیم تا براساس آن میزان پیشرفت در این امور ارزیابی شود.

زرگرپور به لزوم راه اندازی میز خدمت در دستگاه‌های اجرایی و ادارات تاکید و اظهار داشت: تاکنون در ۴۳ دستگاه میز خدمت راه اندازی شده است و ۸۱ دستگاه نیز برای الکترونیکی کردن ارائه خدمات خود اقدام کرده‌اند.

وی گفت: ادارات باید از افراد کار‌شناس و آگاه به امور اجرایی و سازمانی برای ارائه خدمات در قالب میز خدمت استفاده کنند تا از سردرگمی مراجعان جلوگیری شود.

زرگرپور با تاکید بر راه اندازی ستاد صیانت در ادارات و دستگاه‌های اجرایی استان ادامه داد: تاکنون ۲۴ فرمانداری، ۳۵ اداره کل و ۵۰ درصد از شهرداری‌های استان، این ستاد را فعال کرده‌اند و ۳۸ تیم بازرسی این ادارات را مورد بررسی قرار می‌دهند.

استاندار اصفهان با بیان اینکه استان اصفهان سال گذشته رتبه بر‌تر کشوری در ستاد صیانت را کسب کرد، افزود: شایسته است مسوولان و مدیران با تدبیر و درایت بیشتر نسبت به شناسایی و رفع نواقص موجود در دستگاه مربوط اقدام کنند.

استان اصفهان اصفهان حجاب حقوق دستگاه های اجرایی دستگاه های اجرایی استان شاخص شهرداری دستگاه راه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر