کد خبر: 214993 A

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان:

در صورتی که مشوق‌های بخش تعاون اجرایی شود، تغیر کمی و کیفی در بخش تعاون در استان اصفهان اتفاق خواهد افتاد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان در نشست تعاونگران استان با معاون وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی گفت: بیمه و مالیات مسکن مهر نیازمند پیگیری است.

به گزارش خبرنگار ایلنا از اصفهان، غلامعی قادری با اشاره به مشکلات مسکن مهر گفت: برای به پایان رسیدن پروژه‌های مسکن مهر و همچنین برای رفع مسائل بیمه‌ای مسکن مهر نیاز به همکاری بیشتر از سوی دستگاه‌های ذیل وزارت به ویژه سازمان تامین اجتماعی وجود دارد.

قادری در خصوص توسعه و تریج فرهنگ تعاون در استان گفت: اداره کل با هماهنگی اتاق تعاون و اتحادیه‌ها و با بررسی اسناد بالادستی، قوانین و مقررات و آیین نامه‌ها و مشوق‌ها موانع و مشکلات را شناسایی و راهکارهایی برای توسعه بخش تعاون در استان تدوین شده است.

وی ادامه داد: در صورتی که مشوق‌های بخش تعاون اجرایی شود، تغیر کمی و کیفی در بخش تعاون اتفاق خواهد افتاد.

قادری با اشاره به جلسه با اعضای فراکسیون تعاون مجلس شورای اسلامی گفت: اعضای این فراکسیون به عنوان یکی از فراگیر‌ترین فراکسیون‌های مجلس شورای اسلامی خواستار ارتباط قوی و موثری با بدنه وزارت تعاون به ویژه بخش تعاون در وزارت شدند.

در ادامه جلسه رئیس اتاق تعاون استان گفت: اتاق تعان به عنوان بخش پارلمانی تعاون نیاز به تقویت و حمایت دارد.

طاهری با بیان اینکه با توجه به اینکه بسیاری از تعاونگران از وضعیت پرداخت مالیات و ارزش افزوده ناراضی‌اند، گفت: دولت باید در بخش ارزش افزوده در سیاست‌های خود تجدید نظر کنیم.

وی افزود: سهم تعاون در اقتصاد کشور به طور واقعی مشخص نشده است و تازمانی که آین آمار استخراج نشود امکان برنامه ریزی مناسبی برای رسیدن به سهم ۲۵ درصدی تعاون در اقتصاد کشور نمی‌توان داشت.

طاهری تاکید کرد: تحقق شعارسال و اقتصاد مقاومتی با بخش تعاون محقق می‌شود و ما به عنوان بزرگ‌ترین مخاطب رهبری در حل مسائل کشوری باید مسئولانه‌تر اقدام کنیم.

در ادامه اعضای هیئت مدیره اتاق تعاون استان و تعاونگران نیزبه بیان نقطه نظرات خود پرداختند.

استان اصفهان اصفهان اقتصاد کشور قوانین و مقررات کار و رفاه اجتماعی مالیات مسکن مهر معاون وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی هیئت مدیره
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر