کد خبر: 215004 A

استاندار اصفهان تاکید کرد:

استان اصفهان به دلیل اینکه با مسائل و مشکلات خاص مواجه است باید در برنامه ی ششم دیده شود؛ از این رو، ازهم اکنون این استان وارد تدوین برنامه خواهد شد و نقطه نظرات خود را منتقل خواهد کرد تا بتوانیم جایگاه مناسبی برای توسعه و پیشرفت عمرانی استان در برنامه ششم داشته باشیم.

استاندار اصفهان گفت: بنا به تاکیدات مقامات کشوری استان اصفهان در تدوین برنامهٔ ششم برای رفع مشکلات و مسائل خود با قوت بیشتری شرکت خواهد کرد.

به گزارش خبرنگار ایلنا ازاصفهان، رسول زرگرپور در یکصد و چهل و هفتمین نشست شورای برنامه ریزی و توسعهٔ استان از تصویب ۶۴ پروژهٔ مربوط به بخش خصوصی شامل پروژه‌های سرمایه گذاری، تغییر کاربری‌ها، اخذ مجوزهای لازمه از دولت که باید طبق قانون در شورای برنامه ریزی به تصویب برسد خبر داد و اظهار داشت: صاحبان این پروژه‌ها می‌توانند فعالیت خود را آغاز کنند.

وی به تدوین سند آمایش سرزمین در ۲۰ عنوان اشاره کرد و افزود: در این نشست، بخش کشاورزی به عنوان آخرین عنوان در سند آمایش سرزمین در برش استانی به تصویب رسید.

زرگرپور اضافه کرد: با تلفیق ۲۰ بخش تصویب شده قبل از تدوین برنامهٔ ششم، سند آمایش سرزمین در برش استانی آن آماده می‌شود و ما می‌توانیم از یافته‌های خود در تدوین این برنامه استفاده کنیم.

وی با بیان اینکه استان اصفهان اولین استانی است که با کار کار‌شناسی بسیار وسیع و همکاری دانشگاه‌های مختلف سند آمایش سرزمین در برش استانی را آماده کرده است، تصریح کرد: یکی از تاکیداتی که در برنامه ششم شده است استفاده از سند آمایش سرزمین در تدوین این برنامه است که خوشبختانه این مهم در استان اصفهان صورت گرفته است.

استاندار اصفهان با بیان اینکه تدوین برنامهٔ ششم توسعه از خرداد آغاز شده است، افزود: طبق پیش بینی استان‌ها از اواسط سال آینده وارد چرخه تدوین برنامهٔ ششم خواهند شد و در حقیقت قبل از اینکه بیشتر سیاست‌های کلان و مسائل کلی مطرح شود، جایی برای استان‌ها در نظر گرفته نشده است.

وی اظهارداشت: در سفر معاون اول رئیس جمهور و معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی رییس جمهوری تاکید شد که استان اصفهان در تدوین برنامهٔ ششم برای رفع مشکلات و مسائل خود با قوت بیشتری شرکت کند.

زرگرپور اضافه کرد: مدیریت استان منتظرنماند که تا اواسط سال آینده و طبق فرایند وارد چرخهٔ برنامه ششم شود بلکه ساختار تدوین برنامهٔ ششم استان در نشست شورای برنامه ریزی به تصویب رسید و در قالب آن از هم اکنون شروع خواهیم کرد که در بخش کلان نیز به اظهار نظر بپردازیم.

استاندار اصفهان افزود: تلاش می‌کنیم مواردی که مربوط به توسعه و عمران و همچنین مسائل اصلی استان می‌شود تا قبل از اواسط سال آینده در تدوین برنامه گنجانده شود چرا که اگر در زمانی که در فرایند پیش بینی شده، وارد شویم بسیاری از موارد تدوین شده آماده خواهد شد و نمی‌توانیم جایگاه مطلوبی در برنامه داشته باشیم.

زرگرپور افزود: علیرغم اینکه در فرایند، این زمان برای استان‌ها در نظر نگرفته شده است ولی برای به دست آوردن جایگاه مطلوب در برنامهٔ ششم توسعه باید از هم اکنون در تدوین برنامه حضور داشته باشیم.

استاندار اصفهان یادآور شد: استان اصفهان به دلیل اینکه با مسائل و مشکلات خاص خود مواجه است باید در برنامهٔ ششم دیده شود از هم اکنون وارد تدوین برنامه خواهد شد و نقطه نظرات خود را منتقل خواهد کرد تا بتوانیم جایگاه مناسبی برای توسعه و پیشرفت عمرانی استان در برنامهٔ ششم داشته باشیم.

استان اصفهان اصفهان بخش خصوصی بخش کشاورزی توسعه و پیشرفت دولت رییس جمهوری مشکلات معاون اول رئیس جمهور معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر