کد خبر: 215062 A

معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان اصفهان:

معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان اصفهان در نشست هفته ایمنی و کاهش بلایای طبیعی از تقسیم بندی استان اصفهان به هفت منطقه خبر داد و گفت: در هر منطقه سعی شده یک تیم پاسخگویی سریع امداد و نجات مستقر کنیم.

به گزارش خبرنگار ایلنا از اصفهان، داریوش کریمی ادامه داد: در این هفته برنامه‌های مختلفی با هدف ارزیابی توان تیم‌های امداد و نجات در مواقع بحران زا و بازنگری آموزش‌ها در هنگام مواجه با حوادثطبیعی برگزار شد.

وی افزود: به منظور ارتقای توان عملیاتی نیروهای هلال احمر، مانور عملیاتی «لحظه صفر»، بدون اطلاع رسانی قبلی در استان اصفهان برگزار شد.

معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان اصفهان گفت: در مانور «لحظه صفر» هیچ اعلامی در مورد زمان و مکان برگزاری مانور صورت نمی‌گیرد و فراخوان به صورت آنی خواهد بود.

وی با اشاره به اینکه محوریت اجرای این مانور بر جستجو و نجات در آوار و ارتفاع متمرکز بود، بیان داشت: در این مانور، توان عملیاتی تیم‌های ERU(واکنش سریع) جمعیت هلال احمر، مَحک زده شد.

کریمی؛ با اشاره به اینکه در راستای اجرای این مانور، شعب جمعیت هلال احمر استان به ۷ منطقه تقسیم بندی شده بودند، گفت: نجات در ارتفاع، نجات در آوار و انتقال مصدوم به خارج از محل حادثه، از جمله شاخص‌های اجرای مانور «لحظه صفر» بود.

استان اصفهان اصفهان امداد و نجات امداد و نجات جمعیت هلال احمر جمعیت هلال احمر جمعیت هلال احمر استان زمان و مکان شاخص هلال احمر منطقه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر