کد خبر: 219383 A

مدیرکل زندان‌های استان اصفهان:

با افتتاح و راه اندازی مرکزمشاوره و روان درمانی زندان زنان اصفهان، یک سوم این زندانیان تحت پوشش مشاوره و روان درمانی قرار گرفتند.

مدیرکل زندان های استان اصفهان از افتتاح و راه اندازی مرکزمشاوره و روان درمانی زندان زنان اصفهان خبر داد و گفت: یک سوم این زندانیان، تحت پوشش مشاوره و روان درمانی قرار گرفتند.

به گزارش خبرنگار ایلنا از اصفهان، رمضان امیری اظهارداشت: پس از جداسازی زندان بانوان از مرکزی و انتقال آن به مکان جدید مرکز مشاوره‌ و روان‌درمانی نیز در این زندان راه اندازی شده که حدود یک سوم بانوان زندانی تحت درمان این مرکز هستند.

وی در بازدید دکتر شمس معاون سابق سازمان زندان‌ها و خانم شمس مدیرکانون آسیب‌های اجتماعی شهرداری تهران بیان داشت: پیش از این، زندان زنان در فضای زندان مرکزی قرار داشت که به لحاظ تراکم جمعیت این زندان و از سویی به دلیل آسیب پذیری بیشتر بانوان برنامه ریزی‌هایی برای جداسازی این مکان انجام شد.

وی افزود: زندان زنان کمبودهایی از نظر امنیتی، فرهنگی و تجهیزاتی داشت که خیران با کمک ۲۲۰ میلیون تومانی خود این فضا را تکمیل کردند و ایجاد فضاهای فرهنگی، ایجاد مهدکودک و تجهیز خوابگاه‌های بانوان شیرده و باردار و ایجاد اشتغال از این موارد بوده است.

مدیرکل زندان‌های استان اصفهان، با بیان اینکه این فضا‌ها الگویی برای سایر استان‌ها هم هست، تاکید کرد: راه اندازی بخش مرکز مشاوره روان درمانی یکی از اقدامات انجام شده برای زندان بانوان است که حدود یک سوم بانوان تحت درمان این مرکز هستند.

وی افزود: در این مرکز آموزش مهارت‌های اساسی زندگی، آسیب‌های اجتماعی و نحوه زندگی در زندان به گونه‌ای که آرامش خود آن‌ها و هم بندان تامین شود در حال انجام است که به یقین نتیجه بسیار خوبی به دست خواهد آمد.

امیری اظهارداشت: با توجه به اینکه روان درمانی نیازمند افراد متخصص و با تجربه است از مهمانان با تجربه کانون آسیب های اجتماعی شهرداری تهران دراین زمینه ازجمله شمس، معاون سابق سازمان زندان‌ها، و دارای دکترای روان‌شناسی و تیم شهرداری تهران با مدیریت خانم شمس که پیش ازاین اقداماتی در این زمینه انجام داده‌اند دعوت کردیم تا با بازدید از زندان بانوان به تعامل نظر با آن‌ها پرداخته و از تجریبات آن‌ها در این زمینه استفاده کنیم.

آسیب های اجتماعی استان اصفهان اصفهان ایجاد اشتغال پوشش درمان زنان زندان شهرداری تهران معاون
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر