کد خبر: 225742 A

وزیر آموزش و پرورش در اصفهان:

میزان افزایش بودجه تخصیص یافته به آموزش و پرورش در سال جاری بیانگر توجه دولت به امر فرهنگ و آموزش و پرورش است که این خود توجه به بیانات رهبر معظم انقلاب را نشان می‌دهد.

وزیر آموزش و پرورش گفت: فرهنگیان اصلی‌ترین فرهنگ‌سازان کشور هستند و از این رو با توجه به نام گذاری سال جاری توسط رهبر معظم انقلاب به نام " اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی " ضروری است که به این قشر از جامعه توجه بیشتری داشته باشیم.

به گزارش خبرنگار ایلنا از اصفهان، علی اصغر فانی در جمع فرهنگیان استان اصفهان با اشاره به اینکه در حال حاضر و با توجه به مشکلات موجود در وزارت آموزش و پرورش ۹۹ درصد از اعتبارات این وزارتخانه صرف پرداخت حقوق معلمان و کارکنان می‌شود ادامه داد: آموزش و پرورش مهم‌ترین رکن و زیربنای کشورها است در این راستا معلمان نقش بی‌بدیلی را دارند چرا که با همت خود می‌توانند آینده کشور را ترسیم کنند.

وی با تاکید بر اینکه هرگونه توجه و رسیدگی به فرهنگیان به روند روبه رشد کشور در تمام حوزه‌ها برمی‌گردد، افزود: افزایش بودجه آموزش و پرورش در دستور کار دولت قرار گرفت، بر این اساس بودجه مصوب آموزش و پرورش نسبت به سال گذشته با رشد ۲۶ درصدی روبرو بوده است.

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه در حال حاضر آموزش و پرورش نمی‌تواند از تمام منابع خود استفاده کند، ادامه داد: در سال جاری سیاست‌هایی را در دستور کار قرار دادیم که توانستیم تمام منابع این وزارت را به اندازه قابل توجهی مدیریت و هدایت کنیم.

وی با بیان اینکه کل بودجه دولت نسبت به سال گذشته با رشد ۱۱ درصدی روبرو بوده است، افزود: میزان افزایش بودجه تخصیص یافته به آموزش و پرورش در سال جاری بیانگر توجه دولت به امر فرهنگ و آموزش و پرورش است که این خود توجه به بیانات رهبر معظم انقلاب را نشان می‌دهد.

فانی، با بیان اینکه با توجه به افزایش بودجه آموزش و پرورش همچنان این وزارت با کمبودهای زیادی در حوزه اعتباری روبرو است، گفت: در حال حاضر ۹۹ درصد از اعتبارات آموزش و پرورش به حقوق معلمان و کارکنان آموزش و پرورش تخصیص می‌یابد.

وی افزایش منابع درآمدی دولت را ضروری دانست و ادامه داد: این اعتبارات هم می‌تواند از محل اعتبارات دولتی و هم از محل بخش خصوصی تامین شود.

آموزش و پرورش اصفهان اقتصاد بخش خصوصی بودجه جامعه حقوق دولت رهبر معظم انقلاب وزارتخانه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر