کد خبر: 231543 A

معاون روابط کار اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان:

سالانه ۳۰ هزار پرونده شکایت وارد هیات های حل اختلاف می شود که۵۰ درصد این شکایات به دلیل ناآگاهی طرفین دعوا نسبت به حقوق شان است.

معاون روابط کار اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان با تاکید بر اینکه به دنبال احیای شوراهای سازش در دیوان عدالت اداری هستیم، گفت: اتحادیه طلای اصفهان با دسته بندی کارفرمایان خود می تواند با کمک اداره کار اصفهان آنها را با مقررات بیشترآشنا کند.

به گزارش ایلنا از اصفهان، محسن نیرومند، دردیداراعضای صنف طلای اصفهان که این هفته در اداره کل تعاون اصفهان برگزار شد، با اشاره به اینکه سالانه ۳۰ هزار پرونده شکایت وارد هیات های حل اختلاف می شود، تاکید کرد: ۵۰ درصد این شکایات به دلیل ناآگاهی طرفین دعوا نسبت به حقوق شان است.

وی با بیان اینکه روزانه هر هیات ۱۳ شکایت را پیگیری می کنند، تاکید کرد: استاندارد بررسی شکایات در هیات های حل اختلاف روزانه ۵ پرونده است.

معاون روابط کار اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان با تاکید بر اینکه پیچیدگی در قوانین کشور موجب اختلافات کارگر و کارفرما شده است، افزود: این در حالی است که هنوز در بازار سیستم سنتی استاد و شاگردی حاکم است اما قوانین بر موارد دیگر تاکید می کند.

وی بر آشنایی کارفرمایان با عرف کار و قوانین آن تاکید کرد و گفت: کارفرمایان صنف طلا باید با قوانین کار بیشتر آشنا شوند.

نیرومند پیشنهاد داد: اتحادیه طلای اصفهان با دسته بندی کارفرمایان خود می تواند با کمک اداره کار اصفهان آنها را با مقررات بیشتر آشنا کند.

وی به شوراهای سازش اشاره کرد و گفت: ۹۹.۵ درصد اختلافات هر صنف پیش از این در این شوراها حل می شد.

معاون روابط کار اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان با بیان اینکه از ابتدای امسال شورای سازش در دیوان عدالت اداری باطل اعلام شد، تاکید کرد: به دنبال احیای شورای سازش هستیم.

وی همچنین نسبت به برپایی همایشی برای آشنایی صنف طلا با قوانین کار اعلام آمادگی کرد. افزود: در استان اصفهان ۲۱۰ شورای سازش وجود دارد که ۶۴ درصد شکایات در این شوراها حل می شد.

اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان استاندارد اصفهان حقوق معاون روابط احیای سازش شوراهای
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر