کد خبر: 231994 A

مدیر پروژه ایستگاه قطار شهری سی و سه پل خبر داد:

۹۵ درصد خاکبرداری های این پروژه انجام شده و ۵ درصد حفاری ها باقی مانده است همچنین از ۶۰ هزار مترمکعب خاکبرداری حدودا ۲هزار و ۵۰۰ متر باقی مانده است.

مدیر پروژه ایستگاه قطار شهری سی و سه پل در گفتگو با خبر نگار ایلنا با بیان اینکه در حال حاضر ۵ دستگاه پمپ در این ایستگاه فعال است تصریح کرد: حدود ۲ ماه قبل از باز شدن آب رودخانه زاینده رود این پمپ ها نصب شده و آب پمپاژ می شود.

قدیریان با تاکید بر اینکه عکس ها و خبرهای منتشر شده در رابطه با‌آبگرفتگی این ایستگاه را رد می کنیم گفت: کار ما در این ایستگاه نیمه تمام است لذا وقتی این دیوار کامل احداثو آب بندها زده شود، سازه آب بند می شود و تا زمانیکه عملیات کارگاه تمام نشود این مسائل وجود دارد.

وی با بیان اینکهاخیرا اتفاق خاصی در رابطه با آبگرفتی این ایستگاه نیفتاده و این اتفاق طبیعی است، به شایعات مطرح شده در رابطه با خرابی یکی از پمپ ها اشاره و تاکید کرد: پمپ ها به طور مداومو ۲۴ ساعته در حال فعالیت هستند و اگر یکی از آنها هم خراب شود این اتفاق طبیعی است و جایگزینی در سریعترین زمان ممکن صورت می گیرد.

مدیر پروژه ایستگاه قطار شهری سی و سه پل ادامه داد: دو هفته بعد از بازشدن آب رودخانه، سطح آب های تراوش شده یکنواخت شده و سپتینگ ها برای جمع آوری آب های سطحی و پمپاژ به بالا راه اندازی شده اند و روال کار همانند روزهای قبل طبیعی است.
قدیریان عنوان کرد: ”۹۵ درصد خاکبرداری های این پروژه انجام شده و ۵ درصد حفاری ها باقی مانده است همچنین از ۶۰ هزار مترمکعب خاکبرداری حدودا ۲هزار و ۵۰۰ متر باقی مانده است.

وی با تاکید بر این مهم که ترواش آب های زیرزمینی در پروژه های زیرزمینی طبیعی است اظهار داشت: در حال حاضر پروژه ایستگاه قطار شهری سی و سه پل ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

مدیر پروژه ایستگاه قطار شهری سی و سه پل اضافه کرد: ۹۵ درصد خاکبرداری های این پروژه انجام شده و ۵ درصد حفاری ها باقی مانده است همچنین از ۶۰ هزار مترمکعب خاکبرداری حدودا ۲هزار و ۵۰۰ متر باقی مانده است.

قدیریان اذعان داشت: ۶۰ درصد فونداسیون این پروژه ریخته شده و تنها ۴۰ درصد باقی مانده است.

وی افزود: ایستگاه سی و سه پل شامل ۱۳ گالری است و ۱۳ اسزه جانبی به غیر از سازه اصلی ایستگاه دارد.

مدیر پروژه ایستگاه قطار شهری سی و سه پل تاکید کرد: دورتا دور سازه شمع زده شده و شمع ها از نوع آب بند هستند ولی برای اطمینان بیشتر جلوی این شمع ها دیوار آب بندی به ضخامت ۶۰ سانتی متر احداثخواهد شد.


درصد قطار آب پروژه ایستگاه شهری باقی پل مانده خاکبرداری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر