کد خبر: 234975 A

رییس پلیس اطلاعات و امنیت عمومی اصفهان:

خودرو هایی که اقدام به حمل اتباع خارجی غیرمجاز می کنند از ۶ تا یک سال در پارکینیگ پلیس توقیف شده و هزینه‌های سنگین پارکینگ به عهده آنان خواهد بود؛ این در حالی است که قانون برای این عامل خلاف، هیچ گونه مجازاتی را به غیراز جزای نقدی درنظر نگرفته است.

رییس پلیس اطلاعات و امنیت عمومی اصفهان، در نشست خبری با خبرنگاران، با اشاره به اینکه متاسفانه اما آمار دقیقی از مهاجران غیر مجاز به اصفهان در دست نیست، افزود: درحال حاضر، بیش از ۱۸۰ هزار اتباع خارجی مجاز در سطح استان اصفهان داریم.

به گزارش خبرنگار ایلنا از اصفهان، سرهنگ اکبرعاصمی تصریح کرد: در حال حاضر بیش از ۲۰۰ هزار واحد صنفی در استان اصفهان داریم که به صورت تصادفی مورد بازدید قرار می‌گیرند و گزارشات آنها در حوزه‌های اخلاقی و اجتماعی پیگیری می‌شود.

رییس پلیس اطلاعات و امنیت عمومی اصفهان با بیان اینکه در بحثپلیس امنیت اخلاقی، رویکرد ما، تذکر، ارشاد و رسیدگی به جرایم اخلاقی است، تصریح کرد: در خصوص حمل و جابه‌جایی اتباع خارجه غیرمجاز، چنانچه فردی دستگیر شود به طور قطع خودروی وی به مدت ۶ ماه تا یک‌سال توقیف شده و تمام هزینه‌های نگهداری و پارکینگ بر عهده او خواهد بود.

سرهنگ عاصمی با اشاره به اینکه در خصوص آرایشگاه‌های زنانه، تکلیف، توسط قانون مشخص شده است، گفت: تعدادی گزارش پیرامون مصرف و استعمال مواد مخدر در آرایشگاه‌های زنانه دریافت کردیم که پس از مراجعه، موردی مشاهده نشد؛ البته در اصفهان به ندرت با این مورد روبرو بوده‌ایم اما خوشبختانه، اکثر شاغلان در این صنف در استان اصفهان، انسان‌های شریفی هستند.

وی با اشاره به اینکه برای برخورد بهتر با این معضل، به تصویب قوانین مناسب نیاز داریم، بیان داشت: به طور متوسط، روزانه حدود ۱۰ تا ۱۵ خودرو در این زمینه توقیف می‌شود.

رییس پلیس اطلاعات و امنیت عمومی اصفهان با بیان اینکه در این استان، کمتر از یک درصد، برخورد با اصناف در موضوعات اخلاقی داشته‌ایم، گفت: خوشبختانه، صنوف ما در استان اصفهان از نظر اخلاقی رضایت‌بخش هستند.

وی درخصوص مهاجرت تعدادی از خانواده‌های سوری به اصفهان، اظهار کرد: متاسفانه برخی افراد شیاد با عنوان خانواده‌های سوری اقدام به اخاذی و تکدی‌گری در سطح شهر می‌کنند اما باید متذکر شویم که خانواده‌های سوری، با مجوز وارد شده‌اند و تاکنون مشکلی از سوی آنها رخ نداده است.

.

استان اصفهان اصفهان خانواده خودرو قانون مواد مخدر مهاجرت پلیس توقیف اتباع
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر