کد خبر: 238295 A

در راستای بهره‌گیری از تکنولوژی‌های جدید:

با امضاء تفاهم‌نامه بین ذوب آهن ودانشگاه آزاد، تحولی بزرگ در زمینه ارتباط صنعت و دانشگاه در کشور ایجاد می‌شود.

با حضور مدیرعامل ذوب آهن اصفهان و رئیس دانشگاه آزاد اسلامی، تفاهم نامه علمی، پژوهشی و فناوری ذوب آهن و دانشگاه ‌آزاد اسلامی منعقد شد.

مدیرعامل ذوب آهن اصفهان در این نشست، اجرای این تفاهم نامه را گام مهمی در راستای توسعه ارتباط صنعت و دانشگاه توصیف کرد و گفت: همکاری صنعت و دانشگاه موجب قرارگیری علم و تجربه در کنار یکدیگر است و باعثحل بسیاری از معضلات می‌شود.

اردشیر سعد محمدی با اشاره به برنامه‌های ذوب آهن برای تولید فولاد‌های خاص و محصولات متنوع گفت: در این راستا باید از تکنولوژی روز دنیا بهره ببریم که بخش دانشگاهی کشور با انجام پروژه‌های پژوهشی و فعالیت‌های آموزشی می‌تواند نقش مهمی در این زمینه ایفا کند.

مدیرعامل ذوب آهن به ارتباط این شرکت با دانشگاه‌های آزاد نجف آباد و خوراسگان اشاره کرد و ابراز امیدواری کرد که این تفاهم نامه منجر به انجام برنامه‌های پژوهش محور شده و نقش مهمی در توسعه صنعت فولاد کشور ایفا کند.

میرزاده، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی، نیز در این نشست گفت: این تفاهم نامه می‌تواند تحولی بزرگ در زمینه ارتباط صنعت و دانشگاه در کشور ایجاد کند.

وی افزود: دانشگاه آزاد اسلامی با بهره بگیری از نیروی انسانی متخصص و امکانات مختلف در سطح کشور می‌تواند در توسعه صنایع و بهره گیری آن‌ها از فناوری‌های نوین نقش ارزنده‌ای ایفا کند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی یادآور شد: ذوب آهن اصفهان یک صنعت بزرگ ملی است که از سابقه‌ای طولانی برخوردار بوده و ردپای کارکنان متخصص این شرکت را می‌توان در تمام دنیا مشاهده کرد.

میرزاده با اشاره به اهمیت صنعت فولاد و اشاره متون مذهبی من جمله قرآن کریم به آهن گفت: صنعت فولاد از چنان اهمیتی برخوردار است که میزان تولید و مصرف آن یکی از شاخص‌های مهم توسعه در جهان محسوب می‌شود.

وی در پایان گفت: دانشگاه آزاد اسلامی طرح‌های پژوهشی مختلفی در صنعت فولاد انجام داده که از جمله می‌تو ان به طرح پژوهشی سرباره کوره بلند اشاره کرد. امید است با پیشینه و توانمندی این دانشگاه و ذوب آهن اصفهان، شاهد نتایج مهم همکاری سازمان‌های مذکور باشیم.

اصفهان جهان دانشگاه آزاد اسلامی ذوب آهن شاخص صنعت صنعت فولاد فناوری قرآن کریم نیروی انسانی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر