کد خبر: 238927 A

مدیر کل فنی و حرفه‌ای استان اصفهان:

همایش کاهش آسیب‌های اجتماعی، تحت عنوان پیشگیری از اعتیاد در محیط کار و مهارت‌های زندگی در اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان اصفهان برگزار شد.

مدیر کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان اصفهان در این همایش گفت: استان به واسطه واقع شدن در موقعیت استراتژیک و کریدور ملی و بین المللی دارای قابلیت‌های ارزشمندی است که متأسفانه به واسطه پدیده شوم اعتیاد ناشی از مواد مخدر نگرانی‌ها را برای مردم و مسئولین پدید آورده است. ّ

به گزارش خبرنگار ایلنا از اصفهان، ابوطالب جلالی افزود: لازم است ضمن اطلاع رسانی، همه جوانان از نتایج رفتاری خطرناک و چالش زای اعتیاد ناشی از مواد مخدر آگاه باشند.

دبیر شورای هماهنگی مبازره با مواد مخدر استان ضمن ارائه گزارشی از وضعیت اعتیاد به مواد مخدر افزود: در کشور ایران ۳/۹۰ درصد معتادان مردان و ۷/۹ درصد معتادان را زنان تشکیل می‌دهند که در حال حاضر نرخ شیوع اعتیاد در بین زنان و دختران دو برابر مردان است.

هادی‌زاده با اشاره به اینکه نرخ شیوع اعتیاد شامل مواد مخدر و روانگردان‌ها بوده و بیشترین حادثه در حوزه روانگردان‌ها است، گفت: بر اساس اعلام سازمان بهداشت جهانی، ایران به نسبت جمعیت یکی از کشورهایی است که بیشترین تعداد مصرف کنندگان را در دنیا دارد که بیشترین معتادان در کشور شاغلین و کمترین معتادان مربوط به بی‌سوادان بوده و اولین مکان شروع مصرف اعتیاد با ۲۹درصد در منازل دوستان، ۲۲درصد در منازل خود، خوابگاه‌ها، کوچه‌ها و بقیه مؤلفه‌ها است.

در ادامه همایش پیشگیری از اعتیاد در محیط کار و مهارت‌های زندگی خانم آگاهی کار‌شناس پیشگیری از اعتیاد اداره کل بهزیستی اقدام به برگزاری کارگاه آموزشی در زمینه معرفی انواع مواد مخدر‌ها و راه‌های پیشگیری از آن کرد.

و در پایان همایش، طاهرزاده مسئول آموزش پلیس مبارزه با مواد مخدر استان گفت: اعتیاد یک بیماری پیش رونده و مزمن بوده که هیچگونه لذتی را در برنداشته و چنانچه افراد در خصوصیات رفتاری، بینشی، نگرشی و سبک زندگی لذت را به صورت صحیح کنترل کنند حتما سمت مواد مخدر نمی‌روند و اعتیاد را به عنوان یک تفنن نمی‌بینند.

آسیب های اجتماعی استان اصفهان اعتیاد ایران پیشگیری از اعتیاد سبک زندگی فنی و حرفه ای مردان مواد مخدر مهارت های زندگی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر