کد خبر: 239169 A

در دیدار مدیر عامل شرکت فرودگاه‌های کشور با استاندار اصفهان:

در این دیدار، توافق‌نامه احداثترمینال پروازهای خارجی، توسعه پارکینگ هواپیما و افزایش پذیرش هواپیما در فرودگاه بین المللی شهید بهشتی به امضای طرفین رسید.

با وجود ظرفیت های بیشمار اصفهان در زمینه‌های مختلف، توسعه حمل و نقل هوایی و فرودگاه شهید بهشتی اصفهان و همچنین ایجاد ترمینال پروازهای خارجی یکی از نیازهای ضروری استان است.

به گزارش ایلنا از اصفهان، رسول زرگرپور استاندار اصفهان در دیدار محمدعلی ایلخانی، رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت فرودگاه‌های کشور با ایشان، ضمن انعقاد توافقنامه‌ای، خواستار کمک و همکاری مشترک برای توسعه فرودگاه شهید بهشتی اصفهان شد.

در این دیدار توافقنامه احداثترمینال پروازهای خارجی، توسعه پارکینگ هواپیما و افزایش پذیرش هواپیما در فرودگاه بین المللی شهید بهشتی به امضای طرفین رسید.

استاندار اصفهان اعلام کرد: با توجه به موقعیت، اهمیت، قابلیت‌ها و جایگاه استان به عنوان مرکز جغرافیایی و قطب صنعت گردشگری کشور از یک سو و نقش محوری صنعت گردشگری در توسعه استان از سوی دیگر این توافقنامه منعقد شد.

وی این توافقنامه را در راستای اقدامات توسعه‌ای شرکت فرودگاه‌های کشور در فرودگاه بین المللی شهید بهشتی، به‌عنوان مهم ترین زیرساخت حمل و نقل بین المللی استان دانست.

زرگرپور تصریح کرد: با توجه به انجام مطالعات مربوط به احداثترمینال پروازهای خارجی و توسعه ایرون(پارکینگ هواپیما) از سوی شرکت فرودگاه های کشور طی سال های اخیر، شرکت باید تا پایان سال جاری نسبت به برگزاری مناقصه انتخاب پیمانکار این پروژه اقدام کند.

وی ادامه داد: عملیات اجرایی پروژه احداثترمینال به مساحت ۲۰ هزار مترمربع با برآورد تقریبی ۷۵۰ میلیارد ریال و توسعه ایرون به مساحت ۶۰ هزار مترمربع با برآورد تقریبی ۲۱۰ میلیارد ریال از ابتدای سال ۱۳۹۴ آغاز خواهد شد.

استاندار اصفهان اظهار داشت: استان اصفهان به عنوان صنعتی‌ترین استان کشور و با وجود ظرفیت‌های تولیدی عظیم، استانی وابسته به فرودگاه است.

وی افزود: اصفهان دومین استان دانشگاهی کشور با ۱۷۰ واحد دانشگاهی است و همین امر سبب شده بخش قابل توجهی از اساتید و یا دانشجویان از حمل و نقل هوایی برای جابجایی استفاده کنند.

زرگرپور ظرفیت بالای گردشگری و پذیرش توریست را عامل دیگری برای نیاز مبرم استان به توسعه حمل و نقل هوایی دانست و افزود: اصفهان دارای رتبه اول گردشگری در کشور بوده و ظرف ۱۰ ماه گذشته میزان گردشگری در استان ۵/۲ برابر شده است.

وی با بیان اینکه بعد از تهران و مشهد، پرظرفیت‌ترین فرودگاه را اصفهان دارد، اذعان داشت: طی ۱۰ ماه اخیر ۸۰ هیئت سیاسی در حد وزیر به بالا به اصفهان سفر کرده‌اند.

مدیر ارشد استان با تأکید بر اینکه مسئله vip یک موضوع مهم و اساسی است، تصریح کرد: با وجود مشتری برای استفاده از این سرویس و فشار زیاد برای استفاده از آن، باید هر چه سریعتر در این خصوص تصمیم گیری شود.

زرگرپور بر حل مشکلات فرودگاه از جمله مناسب نبودن ترمینال خارجی تاکید کرد و افزود: با توجه به اینکه استان اصفهان در آینده به کریدور علم و فناوری تبدیل خواهد شد، باید دارای فرودگاهی تکمیل و با تجهیزات بالا باشد.

وی خاطر نشان کرد: استان تراز اولی همچون اصفهان شایسته داشتن یک ایرلاین با بیس اصفهان است و امیدوار هستیم که فرودگاه اصفهان در جایگاه واقعی خود قرار گیرد.

مدیرعامل فرودگاه‌های اصفهان نیز در این دیدار اظهار داشت: گر چه فرودگاه اصفهان از نظر زیرساخت‌ کم نظیر است و در جمع ۶ فرودگاه بین المللی کشور دارای گواهینامه استاندارد قرار دارد ولی وجود ترمینال و پروازهای خارجی و افزایش ظرفیت پارکینگ و پذیرش هواپیما یک ضرورت است.

وی خدمت به مردم ولایت مدار و شهیدپرور اصفهان را تکلیف و وظیفه دانست و افزود: در خصوص مشکل پارکینگ هواپیما باید گنجایش جدید ایجاد شود.

استان اصفهان استان کشور استاندارد اصفهان شهید بهشتی فرودگاه مدیر عامل شرکت مشکلات مناقصه هواپیما
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر