کد خبر: 243778 A

نهمین جشنواره گیاهان دارویی و فرآورده‌های طبیعی، امروز صبح در محل بازار گیاهان دارویی اصفهان آغاز به کار کرد.

سرپرست سازمان میادین و ساماندهی مشاغل شهری شهرداری اصفهان با اشاره به برگزاری نهمین جشنواره گیاهان دارویی و فرآورده‌های طبیعی در اصفهان گفت: هدف از برگزاری این جشنواره، حمایت از تولیدکنندگان داخلی گیاهان دارویی، معرفی اهمیت این گیاهان، ایجاد اشتغال و جذب سرمایه گذاری است.

به گزارش ایلنا از اصفهان، سید اصغر سقائیان‌نژاد افزود: توسعه و رشد گیاهان دارویی در دو بخش تولید و بازاریابی بین المللی توسعه پیدا کند، می‌تواند حداقل هشت درصد تولید ناخالص را به خود اختصاص دهد.

وی بیان داشت: امروزه استفاده از گیاهان دارویی و فرآورده‌های طبیعی به عنوان یکی از رویکردهای کشورهای صنعتی مورد توجه قرار دارد.

سرپرست سازمان میادین و ساماندهی مشاغل شهری شهرداری اصفهان افزود: از این رو، این سازمان سعی کرده تا با برگزاری جشنواره‌ها و همایش‌های تخصصی به معرفی هر چه بهتر از این صنعت و نیز تولیدکنندگان بر‌تر کشوری بپردازد.

وی تصریح کرد: ایجاد رقابت سالم میان تولیدکنندگان برای ارتقای کیفی تولید، رعایت استاندارد‌ها و معیارهای جهانی، توسعه صادرات گیاهان دارویی و ارتقاء شناخت شهروندان در زمینه گیاهان دارویی و فرآورده‌های گیاهی از دیگر اهداف برپایی این جشنواره است.

سقاییان‌نژاد افزود: این جشنواره در قالب ۳۰ غرفه از امروز تا ۳ بهمن ماه با حضور نمایندگانی از استان‌های تهران، فارس، خراسان، همدان و قم برگزار می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: در این نمایشگاه انواع گیاهان دارویی، ادویه جات، عرقیات و روغن‌های گیاهی، عسل و دیگر فراورده‌های طبیعی با تخفیف ویژه از ۱۰ تا ۳۰ درصد عرضه می‌شود.

سقائیان‌نژاد ارائه مشاوره رایگان در مورد گیاهان دارویی و تغذیه سالم توسط کار‌شناسان خبره، اجرای برنامه‌های شاد با مضمون تعذیه سالم و پذیرایی با دمنوش‌های گیاهی را از جمله برنامه‌های جشنواره ذکر کرد و افزود: برگزاری مسابقه همراه با قرعه کشی و اهدای جوایز هر شب از دیگر برنامه‌های این جشنواره است.

استاندارد اصفهان ایجاد اشتغال تغذیه رشد رقابت سرمایه گذاری شهرداری صنعت قم
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر