کد خبر: 253176 A

مدیرکل استاندارد استان اصفهان تاکید کرد:

فعالیت‌های اداره استاندارد، بسیار وسیع است. چرا که هر موضوعی در جامعه مطرح می‌شود، یک طرف آن به مباحثسلامت، ایمنی و کیفیت مرتبط می شود که این از اهم موضوعات استاندارد است.

اولین همایش علمی مدیران روابط عمومی دستگاه‌های اجرایی و شرکت‌های بزرگ استان اصفهان به میزبانی اداره کل استاندارد استان اصفهان برگزار شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از اصفهان، مدیرکل استاندارد استان اصفهان در اولین همایش علمی مسئولان روابط عمومی دستگاه‌های اجرایی که در خصوص تشریح قوانین و وظایف سازمان ملی استاندارد و همچنین تبیین استاندارد ازطریق دستگاه‌های اجرایی برای مردم در اداره کل استاندارد اصفهان برگزار شد؛ ضمن تعریف کاربرد استانداردهای تشویقی و اجباری برای مسئولان روابط عمومی ها گفت: برای ترویج فرهنگ استاندارد در جامعه، همه ارگان‌ها و دستگاه‌ها نقش موثر دارند و تنها این وظیفه برعهده استاندارد نیست.

غلامحسین شفیعی، با اشاره به اینکه گستره فرهنگسازی استاندارد از مهدهای کودک تا دانشگاه‌ها و جامعه است، اظهار داشت: فعالیت‌های اداره استاندارد، بسیار وسیع است. چرا که هر موضوعی در جامعه مطرح می‌شود یک طرف آن به مباحثسلامت و کیفیت مرتبط می شود که این از اهم موضوعات استاندارد است.

وی بیان داشت: در اداره کل استاندارد استان اصفهان موضوعاتی چون اوزان و مقیاس ها، کنترل ترازوهای شهر و باسکول‌های میادین میوه و تره بار، انگ فلزات گرانبها، کنترل نازل‌های سوخت در پمپ بنزین ها، وسایل اسباب بازی درشهربازی، آسانسورها و کنترل و نظارت برصحت عملکرد تایید ایمنی آسانسورها و غیره از جمله فعالیت های این اداره کل است.

وی در جمع مدیران روابط عمومی دستگاه‌های اجرایی استان به این نکته تاکید کرد که از همه کارکنان دولت درخواست می‌کنیم دررابطه با مباحثاستانداردسازی و پیشنهادهایی که در این زمینه می‌توانند ارائه کنند با اداره کل استاندارد همکاری داشته باشند و برای اطلاع رسانی از قوانین استاندارد درهر زمینه ای کوشش کنند.

شفیعی، با اشاره به اینکه برگزاری این جلسه جهت تشریح هر چه بهترتدوین استاندارد های ملی و درخواست همکاری ارگان‌های دولتی و شرکت‌های بزرگ در استاندارد سازی است، افزود: بیش از۸ هزار واحد صنعتی در اصفهان فعالیت دارند که از این میان ۴ هزار واحد تحت پوشش استاندارد در زمینه های شیمی، پتروشیمی، ساختمانی، نساجی، غذایی و غیره قرار دارند

و قطعا کنترل این واحد ها بسیار مشکل است چرا که باید در این زمینه همه نهاد ها با یک حرکت جهاد گونه در راستای فعالیت های کیفی و استاندارد بکوشند.

مدیرکل استاندارد استان اصفهان اظهار داشت: مبحثاستاندارد سازی در سال ۱۳۳۲ در ایران شکل گرفت و از آن زمان تاکنون دایره فعالیت های استاندارد روز به روز گسترده تر شده است.

وی بیان داشت: با توجه به تحریم هایی که علیه کشورمان صورت گرفته است، نقش اصلی را باید تولیدکنندگان داخلی برای برطرف کردن نیازهای مردم ایفا کنند، پس باید تولیدکنندگان محصولات با کیفیت و با برندهای مشخص تحویل مردم دهند تا علاوه بر رونق داخل، صادرات نیز افزایش یابد.

شفیعی تاکید کرد: تولیدکنندگان نباید محصولات غیر استاندارد و بی کیفیت تولید کنند و انتظار داشته باشند که مردم نیز جذب این محصولات شوند. باید ازبهترین و اصولی ترین وسایل و ابزار ها برای تولید محصولات استفاده شود تا رغبت مردم به استفاده از کالای ایرانی نیزبیش از پیش افزایش یابد.

وی گفت: درواقع کیفیت تولیدات داخلی از خارجی در بسیاری ازمحصولات بالاتر است اما به دلیل عدم فرهنگسازی مردم فکر می کنند که اجناس درجه ۳ چینی هم کیفیت شان از جنس ایرانی بیشتر است، وظیفه همه ارگان ها و نهاد ها این است که برای ترویج فرهنگ استاندارد در بین همه تولید کنندگان و مصرف کنندگان تلاش کنند تا رونق داخلی از این طریق نیز محقق شود.

گفتنی است در اولین همایش علمی مدیران روابط عمومی دستگاه‌های اجرایی و شرکت های بزرگ استان اصفهان که بهمن ماه به میزبانی اداره کل استاندارد استان اصفهان برگزار شد، کارگاه آموزشی با عنوان شناخت وظایف استاندارد و حوزه عملکردی آن توسط استاد دانشگاه علمی و کاربردی اصفهان برگزارشد.

استان اصفهان استاندارد ایران پتروشیمی ترویج فرهنگ جامعه دستگاه های اجرایی استان شیمی میادین میوه و تره نساجی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر