کد خبر: 253461 A

معاون اجتماعی بهزیستی کشور در اصفهان تاکید کرد:

شورای راهبردی و شورای مشورتی امور اجتماعی به میزبانی بهزیستی استان اصفهان برگزار شد.

معاون اجتماعی بهزیستی کشوردر نشست دو روزه شورای مشورتی امور اجتماعی سازمان بهزیستی که در اصفهان برگزار شد، گفت: شورای مشورتی حوزه اجتماعی به منظور ایجاد هماهنگی بین امور اجتماعی استان‌ها و استفاده از دیدگاه‌ها و نظرات کارشناسان ارشد حوزه اجتماعی کشور، بمنظور پیشبرد اهداف اجتماعی بهزیستی در سراسرکشور برگزار می‌شود.

به گزارش خبرنگار ایلنا از اصفهان، حبیب اله مسعودی فرید با اشاره به تشکیل شورای راهبردی در سازمان بهزیستی گفت: این شورا به بررسی مسائل و بحث‌های کلی و راهبردی بهزیستی می‌پردازد و برنامه‌های اساسی سازمان برای عملیاتی کردن این سیاست‌ها را طراحی می‌کند.

معاون اجتماعی بهزیستی کشور، اشاره ای به چالش های اساسی در کشور داشت و بر اجرای برنامه های اثر بخش با رویکرد تجربی و علمی تاکید کرد.

این مقام مسئول، رویکردهای کلی حوزه اجتماعی بهزیستی کشور را حمایت طلبی، بازاریابی اجتماعی، اقدامات رسانه ای، برنامه زمانبندی سالانه، شریک یابی و تعامل و مذاکره با سایر بخش‌های سازمان عنوان کرد و افزود: جذب منابع خارجی سازمانی، استاندارد سازی و ارزشیابی خدمات، ارتقای کیفیت خدمات در اورژانس اجتماعی، رصد فوریت‌های اجتماعی، توسعه محتوای آموزشی در مهدهای کودک از دیگر اهداف تشکیل شورای راهبردی و شورای مشورتی امور اجتماعی در بهزیستی کشور است.

فرید، توسعه مبتنی بر کیفیت، ارتقای کیفیت و نظارت بر مراکز شبه خانواده، سطح بندی خدمات و طبقه بندی خانواده های تحت پوشش شریک یابی در امر خدمت رسانی در حوزه اجتماعی را مورد تاکید قرار داد.

وی با اشاره به برنامه‌های سازمان بهزیستی در راستای کاهش آمار طلاق در جامعه گفت: طرح بشیر هم اکنون به صورت پایلوت در یکی از استان‌ها در حال اجرا است که منجر به کاهش ۵۶ درصدی طلاق‌ها شده است.

وی ابرزا امیدواری کرد؛ این طرح در همه استان‌های کشور اجرایی شود.

معاون اجتماعی بهزیستی کشور در بخشی از سخنانش گفت: یکی از برنامه‌های بهزستی، برگزاری جلسات آموزشی و مشاوره‌ای برای زوجین جوان است و برای آن دسته از زوج‌هایی که دچار مشکل شده‌اند و می‌خواهند از یکدیگر جدا شوند. نیز برنامه‌های مشاوره‌ای در نظر گرفته شده و تلاش می‌شود تا آنان به زندگی خود بازگردند و از بروز طلاق در جامعه پیشگیری شود.

گفتنی است در این نشست، برنامه‌های راهبردی و استراتژیک حوزه اجتماعی بهزیستی کشور در سال ۹۴ توسط مدیران کل ۸ استان و معاونین اجتماعی ۴ استان دیگر، مورد بحثو تبادل نظر قرار خواهد گرفت که پس از بررسی‌های به‌عمل آمده و تایید اعضای شورای مشورتی امور اجتماعی سازمان بهزیستی، دستورالعمل اجرایی به تمامی استان‌ها ابلاغ خواهد شد.

درابتدای این نشست تخصصی، که مدیران کل بهزیستی استان‌های خراسان، فارس، مازندران، خوزستان، یزد، قزوین و سیستان و بلوچستان و اصفهان حضور داشتند، سعید صادقی، مدیر کل بهزیستی استان اصفهان، ضمن خیر مقدم و خوش آمد گویی به مدعوین حاضر در جلسه، توضیحاتی در خصوص موقعیت جغرافیایی و فرهنگی استان اصفهان بیان کرد و ضمن ابراز خرسندی از حضور مسئولین حاضر در جلسه عملکرد حوزه اجتماعی بهزیستی را در استان خوب و اثر بخش برشمرد و گفت: این استان در حال حاضر زن سرپرست خانوار پشت نوبت ندارد و در حال حاضر در ۱۲ شهرستان این استان اورژانس اجتماعی فعالیت چشمگیر و قابل توجهی از خود ارائه داده است.

استان اصفهان استان های کشور استاندارد اصفهان بهزیستی پوشش جامعه رسانه سیستان و بلوچستان یزد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر