کد خبر: 334737 A

فرمانده پلیس راهور استان اصفهان خبر داد

ایلنا: فرمانده پلیس راهور استان اصفهان گفت: با اجرای طرح توقیف موتورسیکلت‌های متخلف، استفاده از کلاه ایمنی توسط موتورسوران از پنج درصد به 75 درصد افزایش یافته است.

به گزارش خبرنگار ایلنا از اصفهان، حسین غلامی پیش از ظهر امروز (شنبه) در جلسه علنی شورای اسلامی شهر اصفهان اظهار کرد: در شهر اصفهان 15 ایستگاه راهور وجود دارد، که بخش‌هایی چون محمد آباد و شهرهای کوهپایه، اژیه، ورزنه و هرند را تحت پوشش خود قرار داده است.

وی افزود: در حال حاضر 160 آموزشگاه رانندگی در سطح استان وجود دارد که حدود 70 عدد از آن‌ها متعلق به شهر اصفهان است، همچنین بیش از سه هزار و 200 مربی، کارمند، موسس و مدیر آموزشگاه رانندگی در حال خدمت‌رسانی هستند.

فرمانده پلیس راهور استان اصفهان با بیان اینکه سالانه به طور متوسط بالغ بر 400 هزار فقره گواهینامه المثنی و تعویضی صادر می‌شود، ادامه داد: بیشترین تعداد معلولان و جانبازان در اصفهان است و بالای 15 هزار نفر سالانه برای رانندگی به پلیس راهور مراجعه می‌کنند.

غلامی گفت: در همه شهرستان‌ها مرکز تعویض پلاک وجود دارد و سالانه نزدیک به 200 هزار تعویض پلاک در سطح استان انجام می‌گیرد، همچنین قریب به 200 خودرو نو و 500 دستگاه موتور سیکلت از کارخانه به صورت روزانه وارد شهر اصفهان می‌شوند.

وی با بیان اینکه سالانه دو میلیون برگه جریمه در سطح استان صادر می‌شود، گفت: بر اساس قانون، خودروهایی که مبلغ جریمه آنها بالای یک میلیون تومان است، توقیف می‌شوند و تعداد این خودروها بیش از 5 هزار دستگاه است.

فرمانده پلیس راهور استان اصفهان با اشاره به طرح توقیف موتورسیکلت‌های متخلف خاطرنشان کرد: مهم‌ترین مشکل در اجرای این طرح‌ها در سال‌های گذشته، همسو نبودن برخی مسوولان و مواضع برخی متولیان و مدیران بود که در سال جاری با همگرایی و توجیه‌هایی که انجام شد، با افزایش 140 درصدی توقیف موتورسیکلت‌های متخلف رو به رو شدیم.

وی با اشاره به میزان استفاده موتورسیکلت در چین تصریح کرد: با وجود جمعیت بالا، بسیاری در این کشور از موتورسیکلت استفاده می‌کنند ولی آلودگی هوا و تصادفات آنها بسیار کم است. دلیل آن نیز بهره بردن از موتورسیکلت‌های هیبریدی و برقی است که این تنها راه علاج اصفهان نیز همین کار است.

فرمانده پلیس راهور استان اصفهان ادامه داد: با اجرای طرح توقیف موتورسیکلت‌های متخلف، استفاده از کلاه ایمنی توسط موتورسوران از پنج درصد به 75 درصد افزایش یافته است.

وی با بیان اینکه محدوده فعلی طرح زوج و فرد در اصفهان کم و بی‌اثر است، تصریح کرد: برای سال آتی باید این محدوده افزایش چشمگیر پیدا کند و حتی از درب منازل اجرا شود تا مؤثر باشد.

اصفهان برقی کردن موتور سیکلت ها
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر