کد خبر: 361511 A

استانداراصفهان مطرح کرد:

استاندار اصفهان گفت: به عنوان یک پیشنهاد امیدوارم با همکاری مدیریت شهری، استانداری و دیگر نهادهای مرتبط، پنج سینمای جدید در اصفهان پایه‌گذاری شود و پیگیر این امر خواهم بود.

به گزارش خبرنگار ایلنا از اصفهان، رسول زرگرپور شامگاه چهارشنبه در مراسم افتتاح سینما فلسطین اصفهان، اظهار کرد: امروز گردشگران جهان از اصفهان به عنوان تمام جهان یاد می کنند چرا که امروز این شهر به عنوان یکی از 10 شهر دیدنی جهان انتخاب شده است.

وی به سفر رئیس جمهوری به اصفهان اشاره کرد و افزود: ایشان از بنده سئوال کردند که محورهای توسعه اصفهان چیست و من علم و فناوری و گردشگری و میراث فرهنگی را معرفی کردم، اما ایشان از بنده سئوال کردند در این خاک هنر خیز هنر باید محور توسعه باشد و این امر باید در اصفهان توسعه پیدا کند.

استاندار اصفهان با اشاره به اینکه به عنوان استاندار اصفهان متاسف هستم که با وجود تمامی تلاش‌ها و با وجود ظرفیت‌های بالای هنری شهر اصفهان تنها ۵ سینما در این شهر وجود دارد که اصلا قابل قبول نیست.، تصریح کرد: ما از هنر به عنوان یکی از محورهای توسعه اصفهان غافل بودیم چرا که اصفهان خاستگاه هنر و هنرمندان است و این سخن گردشگران قرن‌های ۶ و ۷ در نگاشته‌ها و خاطرات‌شان است.

زرگرپور تاکید کرد: به عنوان یک پیشنهاد امیدوارم با همکاری مدیریت شهری استانداری و دیگر نهادهای مرتبط، پنج سینمای جدید در اصفهان پایه‌گذاری شود و پیگیر این امر خواهم بود.

وی با بیان اینکه در بازدید از مرکز سینمای تجربی در مجموعه فرشچیان اسنادی مشاهده کردم که نشان می دهد اغلب هنرمندان درجه یک کشوری، گرچه شاید لهجه اصفهانی ندارند اما اصفهانی هستند و آنها نیز خواهان اهمیت بیشتر به مقوله هنر در این استان هستند، خاطرنشان کرد: برای ایجاد مراکز فرهنگی هنری بیشتر در شهر اصفهان اعلام آمادگی می کنم و شهرداری و شورای شهر نیز بر این امر راغب هستند.

سینما 22 بهمن را به تئاتر شهر اصفهان اختصاص دهید

همچنین در این مراسم سیدمهدی سیدین نیا رئیس حوزه هنری اصفهان گفت: با توجه به گزارشی که دو سال یپش خدمت رهبر معظم انقلاب ارسال شد، ایشان دستور واگذاری تعدادی از سینماها از جمله فلسطین را به حوزه هنری صادر کردند که جای امتنان و تشکر دارد.

وی ادامه داد: سینما فلسطین در چهار ماه و با اعتباری بالغ بر ۱۸ میلیارد ریال تکمیل شد و در واقع ۹۰ درصد این سینما مورد بازسازی قرار گرفت و بر این اساس می‌توان گفت به نوعی سینما فلسطین از نو ساخته شد.

رئیس حوزه هنری اصفهان ادامه داد: از استاندار اصفهان خواهشمندم در زمینه سینماهای ۲۲ بهمن، اندیشه و ایران نیز از ما حمایت کنند تا با واگذاری به حوزه هنری هرچه سریع‌تر احیا شده و اتفاقات خوبی در این راستا رقم بخورد.

سیدین نیا با اشاره به امکان تبدیل سینما ۲۲ بهمن به سالن تئاتر شهر تصریح کرد:  سینما ۲۲ بهمن با مساحت حدود یک هزار و ۸۳۶ متر حدود ۲۵ سال است که به حال خود رها شده و در جلوی آن نیز پاساژی قرار دارد که شهرداری ان را خریده و در مجموع بیش از سه هزار متر زمین را تشکیل می‌دهد و برای رفع نگرانی دوستان درباره سالن تئاتر برای اصفهان این زمین می‌تواند برای ایجاد تئاتر شهر مورد استفاده باشد و البته این امکان تاکنون میان شهرداری و حوزه هنری در حد گفت‌وگو بوده است.

وی خاطرنشان کرد: البته امیدواریم باتوجه رویکرد جدید شهرداری مشکل تئاتر شهر با ایجاد پردیس سینما خانواده و ساحل و ۲۲ بهمن تا حدود زیادی رفع شود و سینماهای ایران و اندیشه نیز به مجموعه سینماهای اصفهان اضافه شود که در این صورت اصفهان از نظر سینمایی بسیار پیشرفت خواهد کرد.

اصفهان فرهنگ و هنر سالن سینما
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر