کد خبر: 162061 A

معاون وزارت صنعت و معدن تاکید کرد:

محسن صالحی نیا مدیریت گروه خودروسازی سایپا را کارآمد و راهی برای پیشرفت های آتی صنعت خودرو دانست.

محسن صالحی نیا معاون امور صنایع وزیر صنعت، معدن و تجارت در حاشیه بازدید از شرکت سایپا اظهار داشت: در شرایط فعلی شرکت سایپا با معرفی پلت فرم ها و محصولات جدید خود می تواند مجدداً شرایط مناسبی را رقم بزند.
وی افزود: در میان مدیریت های سالهای اخیر، مدیریت جدید سایپا بسیار باتجربه، کارآمد و در بطن صنعت بوده است و می توان آنها را در زمزه بهترین مدیریت ها قرار داد و می توان با تکیه بر این خصوصیات آینده خوبی برای صنعت خودرو و سایپا متصور شد.
صالحی نیا تصریح کرد: صنعت خودرو از قدمت و ارزش بالایی در میان صنایع کشور برخوردار است و عملاً خودروسازان بزرگ، برنامه ریزی های خود را بر پایه افزایش تولید در نظر گرفته اند و این امر با توجه به افزایش تقاضای بازار می تواند در توازن عرضه و تقاضای بازار تاثیرگذار باشد.
وی افزود: برخی از محدودیت ها در سالهای گذشته اتفاق افتاد که باعثایجاد مشکل در این صنعت شده است و نباید از یاد برد که این صنعت جز با تعامل و هم افزایی با بخش های گوناگون به موفقیت دست پیدا نخواهد کرد.
صالحی نیا تاکید کرد: مجموعه ای از عوامل متعدد باعثشده است که صنعت خودرو با چالش های متعددی مواجه شود که نتیجه آن افت محسوس تولید بوده است و این مساله باعثشد که برخی از شرکتهای خودروسازی در محدوده زیان قرار گیرد و محدودیت های موجود در فضای اقتصادی نیز باعثشد که شرکتها با تمام تلاش هم نتوانند به وضعیت مطلوب برسند.
صالحی نیا با اشاره به اظهارنظرات صورت گرفته بر ضد صنعت خودرو و از بین رفتن بخشی از بازارهای صادراتی خودروسازان اذعان داشت: اظهارنظراتی که بی پایه و غیرکارشناسانه بر ضد صنعت خودرو کشور اعلام می شود از نظر ما ضد صنعت و جفا به صنایع کشور تلقی می شود و باید در این زمینه سیاست گذاری لازم و برنامه ریزی موثر صورت پذیرد تا مجموعه داخلی کشور را تقویت کنیم.

خودرو خودروسازان سایپا صنعت صنعت و معدن معاون وزیر صنعت معدن و تجارت صالحی صنایع سیاست
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر