کد خبر: 256961 A

مدیر عامل اتحادیه سراسری تکثیر و پرورش میگو؛ماهی آبزیان، در گفتگو با ایلنا:

ایلنا: مدیر عامل اتحادیه سراسری تکثیر و پرورش میگو؛ماهی آبزیان گفت:اتاق بازرگانی نقش تاثیر گذاری در بخش کشاورزی دارد و حضور فعالین واقعی کشاورزی در اتاق بازرگانی تهران موجب پررنگ شدن جایگاه بخش کشاورزی در بخش خصوصی خواهد شد.

ارسلان قاسمی در گفت وگو با خبرنگار ایلنا،اظهار کرد: زمانی که 99 درصد تولید بخش کشاورزی در اختیار بخش خصوصی است  چرا 99 درصد از تصمیم سازی ها باید دولتی باشد ؟چرا دولت بدون در نظر گرفتن نظر بخش غیر دولتی برنامه ریزی می کند؟

وی افزود:راه نجات اقتصادی در زمینه کشاورزی جهت گیری به سمت اقتصاد خصوصی با حفظ منافع ملی است در این جهت گیری ها سیاست های ابلاغی اصل 44 قانون اساسی و سیاست های ابلاغی اقتصاد مقاومتی مدنظر است.

قاسمی تاکید کرد: اگر دولت کوچک شود و کمی از فعالیت های اقتصادی فاصله بگیرد و خصوصی سازی صورت گیرد می توانیم به رشد در بخش کشاورزی امیدوار باشیم.

وی با اشاره به اینکه در کشور به تولید کم توجهی شده است، اظهار کرد:یکی از دلایل واردات بی رویه به کشور منافع بیشتری است که در واردات نسبت به تولید داخلی وجود دارد،واردات موجب فقر در تولید شده است.

مدیر عامل اتحادیه سراسری تکثیر و پرورش میگو؛ماهی آبزیان در خصوص انتخابات اتاق بازرگانی اظهار کرد:حضور فعالین بخش کشاورزی در انتخابات اتاق که به عنوان پارلمان بخش خصوصی است می تواند تاثیرات بسزایی در این حوزه داشته باشد،بنابراین اگر به جای کسانی که تنها صادرکننده و یا تاجر هستند افرادی انتخاب شوند که از نزدیک با مشکلات بخش کشاورزی آشنایی داشته باشند و  تولیدکننده باشند می توان به تاثیرات فعالیت این افراد امیدوار باشیم.

اقتصاد انتخابات بخش خصوصی بخش کشاورزی خصوصی سازی دولت فقر قانون اساسی کشاورزی واردات
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر