کد خبر: 258624 A

مدیر عامل اتحادیه سراسری تکثیر و پرورش میگو، ماهی و آبزیان:

ایلنا: مدیر عامل اتحادیه سراسری تکثیر و پرورش میگو، ماهی و آبزیان در رابطه با تامین بازار ماهی و میگو شب عید،اظهار کرد:مصرف ماهی و میگو در ایام عید و تعطیلات روند افزایشی خواهد داشت و با توجه به بالا رفتن تقاضا مشکلی در تامین نیاز بازار نداریم.

ارسلان قاسمی در گفتگو با خبرنگار ایلنا، در خصوص افزایش قیمت محصولات دریایی، گفت: ماهی و میگو افزایش قیمت ۳ تا۵ درصدی داشته است؛ اما نکته اینجاست که سود افزایش قیمت‌ها به جیب تولیدکننده نمی‌رود و این سود به جیب واسطه‌ها سرازیر می‌شود.

وی تاکید کرد: بیش از ۱۰ سال است که خواهان ورود به بحث تنظیم بازار هستیم اما به دلایل عدیده هنوز نتوانسته‌ایم این کار را انجام دهیم.

قاسمی گفت: اختلاف قیمت بین محصولی که از تولیدکننده خریداری می‌شودتا مصرف‌کننده در برخی نقاط تا ۵۰ درصد قیمت تمام‌شده است؛ ماهی قزل‌آلا را در مزرعه بین ۱۰۵۰۰ تا ۱۱۵۰۰ خریداری می‌کنند اما مصرف‌کننده حدود ۱۶۵۰۰تومان برای این محصول پرداخت می‌کند.

وی افزود: با توجه به اینکه کار خاصی در محصول انجام نمی‌شود بنابراین‌این اختلاف قیمت، مناسب نیست.

وی افزود: درسال جاری با کاهش ۵۰ درصدی تولید قزل‌آلا مواجه بوده‌ایم. بااین حال در تامین این محصول کمبودی نخواهیم داشت.

مدیر عامل اتحادیه سراسری تکثیر و پرورش می‌گو، ماهی و آبزیان اظهار کرد: متاسفانه در بخش دولتی و غیر دولتی اجازه ورود به بحث تنظیم بازار را به ما نمی‌دهند اگرچه که تولیدکننده از نزدیک با مشکلات تولید و توزیع آشنا است.

افزایش قیمت ایام عید تعطیلات شب عید مشکلات بازار ماهی تامین پرورش میگو
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر