کد خبر: 258635 A

معاون وزیر راه و شهرسازی در گفت‌وگو با ایلنا؛

ایلنا: معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه تاکنون برای 900 پرواز فوق‌العاده در ایام نوروز از فرودگاه امام درخواست داشته‌ایم گفت: تاکنون 730 پرواز برنامه‌ریزی شده از فرودگاه حضرت امام تایید شده است و برای انجام این 900 پرواز فوق‌العاده هم در حال بررسی هستیم.

محمدعلی ایلخانی، رئیس شرکت فرودگاه‌های کشور در گفت‌وگو با ایلنا ادامه داد: پروازهای فوق‌العاده در ساعت‌های خلوت فرودگاه‌ها انجام می‌شود. در فرودگاه امام زمان خلوت در بین ساعت‌های 30/10 صبح تا 11 شب و اوج ترافیک از ساعت 11 شب تا 9 صبح است.

وی افزود: پروازهای سفرهای نوروزی در فرودگاه حضرت امام از 25 اسفند شروع می‌شود که بیست و هشتم با انجام 168 پرواز شلوغ‌ترین روز پروازی این فرودگاه است.

معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه پیش‌بینی می‌کنیم امسال نسبت به سال گذشته جابجایی مسافر از فرودگاه امام 30درصد افزایش یابد گفت: در طول سال گذشته 5 میلیون نفر در فرودگاه بین‌المللی حضرت امام جابجا شدند که این عدد امسال به شش میلیون و پانصد هزار نفر رسید.

ایلخانی با اشاره به افزایش 60 درصدی تردد مسافر در فرودگاه حضرت امام در ایام نوروز گفت: روزانه به طور میانگین 10هزار نفر در فرودگاه حضرت امام تردد می‌کنند که در بازده زمانی 25 اسفند تا 15 فروردین این آمار معمولاً 60درصد افزایش پیدا می‌کند.

ایام نوروز ترافیک حضرت امام سفرهای نوروزی فرودگاه فرودگاه امام معاون نوروز وزیر راه و شهرسازی پرواز
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر