کد خبر: 259588 A

رئیس کل بیمه مرکزی:

ایلنا: رئیس کل بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران عملکرد پژوهشکده بیمه در سال ۱۳۹۳ را قابل تحسین دانست و از مدیریت، اساتید و کارکنان آن قدردانی کرد.

به گزارش ایلنا و به نقل از بیمه مرکزی، محمد ابراهیم امین در دوازدهمین جلسه هیئت امنای پژوهشکده بیمه با اعلام این مطلب گفت: پژوهشکده بیمه در سال ۹۳ به جایگاه اصلی خود که در واقع بازوی علمی، پژوهشی، مطالعاتی و تحقیقاتی صنعت بیمه است، برگشته است.

رئیس کل بیمه مرکزی با اشاره به وسعت و گستردگی صنعت بیمه و چالش های پیش رو گفت: حل این چالش ها تنها از طریق بررسی های علمی و مطالعات تطبیقی و به خصوص رجوع به تجربه جهانی در امر بیمه گری امکان پذیر است و خوشبختانه با تمهیداتی که در سال ۹۲ برای افزایش بودجه پژوهشکده فراهم شد و از حدود ۳ میلیارد تومان در سال ۹۱، به ۱۱ میلیارد تومان در سال ۹۳ رسید، پژوهشکده گام های مهمی در انجام پژوهش‌های کاربردی که پاسخگوی نیازهای صنعت بیمه است برداشته است.

رئیس هیئت امنای پژوهشکده بیمه افزود: ماموریت هایی که به پژوهشکده واگذار شده در راستای استفاده حداکثری از توان علمی و پژوهشی پژوهشکده بود که قبلا مستقیما در حل مشکلات صنعت بیمه نقش چندانی نداشت.

وی با اشاره به اهدای منابع و مستندات بسیار ذی قیمت کتابخانه بیمه مرکزی به پژوهشکده بیمه گفت: اکنون کتابخانه این مجموعه از غنای خوبی برخوردار است و هر هفته نتایج یک گزارش تحقیقی در هیات عامل بیمه مرکزی توسط رئیس پژوهشکده و همکارانشان عرضه می شود و نقطه نظرات اعضا هیات عامل و مدیران بیمه مرکزی روی این مطالعات اخذ می شود.

رئیس کل بیمه مرکزی با برشمردن خدماتی که پژوهشکده بیمه در سال ۹۳ به  صنعت بیمه ارائه کرده است گفت: بیمه مرکزی از مطالعات پژوهشکده بیمه برای اصلاح و یا تصویب قوانین و مقررات بیمه ای بهره گیری کرده و این موضوع بخصوص در اصلاح قانون بیمه شخص ثالث توانست در قانع کردن نمایندگان مجلس به ما کمک کند.

گفتنی است در این جلسه «تأیید عملکرد سال ۹۳ پژوهشکده بیمه» ، « تصویب برنامه استراتژیک و راهبردی پژوهشکده بیمه»،« تصویب آئین نامه اداری استخدامی اعضای غیر هیأت علمی پژوهشکده بیمه» و « دستورالعمل های آموزش و ارزشیابی کارکنان پژوهشکده» به تصویب رسید.

در این جلسه دکتر مهدوی سرپرست پژوهشکده بیمه نیز ضمن قدردانی از حمایت های بیمه مرکزی، گزارشی از عملکرد، فعالیت ها و طرح های پژوهشی پژوهشکده بیمه به حاضران ارائه کرد.

بودجه جمهوری اسلامی ایران صنعت قانون قوانین و مقررات مشکلات نمایندگان مجلس کتابخانه پژوهشکده بیمه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر