کد خبر: 259621 A

ایلنا: دربهمن ماه سال جاری میزان تولید انواع خودرو به ۱۰۷ هزارو ۴۸۷ دستگاه رسید که نسبت به بهمن ماه سال گذشته رشد ۳۳درصدی یافته است.

به گزارش ایلنا و به نقل از شبکه اطلاع رسانی تولید وتجارت ایران؛ در بهمن ماه سال جاری میزان تولید خودروی سواری ۹۰ هزارو ۳۰۵ دستگاه اعلام شده که در مقایسه با بهمن سال ۹۲ رشد ۳۲. ۴ درصدی را نشان می‌دهد.

این گزارش حاکیست؛ در بهمن ماه سال جاری میزان تولید وانت بالغ بر ۱۴ هزارو ۵۷۳ دستگاه؛ مینی بوس ۳۰ دستگاه؛ اتوبوس ۶۰ دستگاه و کامیون به تعداد ۲ هزارو ۵۱۹ دستگاه تولید شده است.

برپایه این گزارش؛ در بهمن ماه سال جاری عمده‌ترین خودرهای سواری تولید شده شامل پژو پارس به تعداد ۱۴ هزارو ۹۷۹ دستگاه؛ پژو ۴۰۵ به تعداد ۱۳ هزارو ۱۰۴ دستگاه؛ پژو ۲۰۶ به تعداد ۱۰ هزارو ۹۶۳دستگاه؛ پراید نسیم و صبا به تعداد ۹ هزارو ۸۴۵ دستگاه؛ تیبا به تعداد ۷ هزارو ۹۴۰ دستگاه تولید شده بود.

همچنین در این مدت؛ سمند به تعداد ۸ هزارو ۹۶۷ دستگاه؛ پراید به تعداد ۴ هزارو ۸۵۵ دستگاه؛ پراید دو گانه سوز به تعداد ۲ هزارو ۶۳۴ دستگاه؛ نسیم وصبای دو گانه سوز به تعداد ۲ هزارو ۳۳۶ دستگاه؛ رانا به تعداد یک هزارو ۷۱۱ دستگاه؛ دنا به تعداد یک هزارو ۶۹۱ دستگاه؛ سراتو به تعداد ۸۹۰ دستگاه؛ محصولات رنو به تعادد ۷۷۰ دستگاه؛ پارس تندر به تعداد۵۳۸ دستگاه؛ MVMبه تعداد ۴۹۳ دستگاه و X۱۰۰به تعداد ۴۴۵ دستگاه و سوزوکی به تعداد ۱۲۰ دستگاه تولید شده است.

اتوبوس ایران پژو خودرو رشد دستگاه تولید تعداد دنا هزارو
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر