کد خبر: 262712 A

معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی خبر داد:

معاون وزیر نیرو با تشریح اهداف و برنامه های توسعه صنعت برق در سال ۹۴، اعلام کرد: تا پیش از فرا رسیدن تابستان ظرفیت تولید برق حدود ۸۰۰ مگاوات افزایش می یابد.

به گزارش ایلنا، هوشنگ فلاحتیان درباره مهمترین برنامه های توسعه صنعت برق در سال ۹۴، گفت: پیش بینی می شود تا پیش از تابستان سال جاری، حدود ۸۰۰ مگاوات ظرفیت جدید نیروگاهی در مدار بهره‌برداری قرار بگیرد.

معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی با اعلام اینکه با تاکید بر اینکه به منظور تامین برق تابستانی مردم تلاش می‌شود تا بامدیریت تقاضا و مصرف بتوانیم از تابستان سال ۹۴ به نحوی عبور کنیم که برق موردنیاز بخش‌های مختلف کشور به نحو مطلوب تامین شود، تصریح کرد: اهداف مهمی که باید در سال ۹۴ پیگیری کنیم، افزایش بازده نیروگاه‌ها و کاهش تلفات برق است و توانیر و شرکت‌های توزیع و برق منطقه‌ای با هم میثاق بسته‌اند تا تلفات برق را به میزان قابل ‌توجهی کاهش دهند.

این مقام مسئول افزود: در این سال برنامه‌ریزی شده است که بتوانیم تعدادی نیروگاه جدید همچون بهبهان، یزد دو، بخش بخار نیروگاه کهنوج و ماهشهر را وارد مدار بهره‌برداری کنیم.

وی با بیان اینکه توجه وزارت نیرو در دوره جدید به توسعه نیروگاه‌های تجدیدپذیر معطوف است، اظهار داشت: در یک سال اخیر، هزاران سامانه تولید برق خورشیدی در بام‌های دانشگاه‌ها و مراکز عمومی کشور در جهت فرهنگ‌سازی استفاده از نیروگاه‌های خورشیدی نصب شده و بیش از ۹۰۰ مگاوات قرارداد هم با بخش خصوصی منعقد شده است.

معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی تصریح کرد: احداث نیروگاه های مقیاس کوچک (DG) هم جزو برنامه‌های اصلی صنعت برق در سال ۹۴ است و ما با تمرکز بر این پروژه‌ها، می‌خواهیم سهم تولید برق در بخش انرژی‌های تجدیدپذیر را به نحو قابل‌توجهی افزایش دهیم و فعالیت بخش خصوصی را نیز در این بخش شاهد باشیم.

فلاحتیان ادامه داد: این موفقیت در سال ۹۳ حاصل شده است که نخستین نیروگاه بادی ۲.۵ مگاوتی در کشور ایجاد شد و به ظرفیت ۲۰ مگاوات به شبکه سراسری برق پیوست و این حرکت در سال‌جاری نیز ادامه خواهد داشت.

انرژی بخش خصوصی برق صنعت معاون وزیر نیروگاه بادی وزارت نیرو یزد ماهشهر تولید
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر