کد خبر: 263856 A

ایلنا: مدیر امور ناشران سمات درباره اوراق حق تقدم تسهیلات مسکن گفت: 23 هزار نفر در اسفندماه گذشته از طریق فرابورس خانه دار شدند تا مجموع جمع کل افرادی که از این اوراق از سال 89 استفاده کرده‌اند، به رقم 838 هزار نفر برسد.

مدیر امور ناشران شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه (سمات) افزود: با ورود بیش از ۶۳۳ هزار نفر در سال ۹۳، تعداد سهامداران ایرانی به مرز هشت میلیون نفر رسید .

به گزارش ایلنا و به نقل از روابط عمومی سمات، مطهره مروج افزود: تعداد کدهای صادر شده در پایان سال گذشته به رقم 7 میلیون و 996 هزار و 728 کد رسید که هم اکنون حدود شش میلیون کد در بازار سرمایه فعال است.

وی خاطر نشان کرد : در حال حاضر 4 میلیون و 43 هزار مرد و  یک میلیون و 709 هزار زن در بازار سرمایه ایران کد سهامداری دریافت کرده اند و 337 سهامدار خارجی نیز در این بازار فعال هستند.

مدیر امور ناشران سمات درباره اوراق حق تقدم تسهیلات مسکن گفت: 23 هزار نفر در اسفندماه گذشته از طریق فرابورس خانه دار شدند تا مجموع جمع کل افرادی که از این اوراق از سال 89 استفاده کرده‌اند، به رقم 838 هزار نفر برسد.

مروج در باره آخرین فرایند سامانه جدید پس از معاملات اظهار داشت: مراحل آماده سازی نهایی این سامانه در حال انجام است به طوریکه دستور العمل جدیدی  تحت عنوان "دستورالعمل جامع ثبت هیبریدی دارایی مالی" در دست تدوین است که پس از بازنویسی و بازنگری تمام نیازمندی ها و تغییراتی که باید در تمام فرآیندهای این مدل دیده شود، به تصویب سازمان بورس و اوراق بهادار برسد.

ایران کد روابط عمومی سازمان بورس و اوراق بهادار سرمایه مسکن میلیون ایرانی تعداد اوراق مرز
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر