کد خبر: 263909 A

ایلنا: مراکز خرید در سراسر کشور آمادگی کامل دارند تا تمام گندم‌های عرضه شده کشاورزان را با نرخ تضمینی خریداری کنند.

مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران گفت: با شروع برداشت گندم در استانهای کرمان و سیستان بلوچستان، خرید تضمینی این محصول در کشور با عاملیت بانک کشاورزی آغاز شد.

به گزارش ایلنا به نقل از شرکت بازرگانی دولتی ایران، علی قنبری افزود: نخستین محموله‌های گندم مربوط به سال زراعی ۹۳ - ۹۴ در جنوب استان کرمان و سیستان و بلوچستان برداشت و تحویل مراکز خرید گندم در این مناطق شد.

وی اظهار داشت: به منظور ایجاد هماهنگی بیشتر در زمینه انجام عملیات خرید، در سالجاری خرید تضمینی گندم با عاملیت بانک کشاورزی انجام می‌شود.

معاون وزیر جهادکشاورزی از ایجاد، هماهنگی و آمادگی کامل مراکز خرید و شعب بانک عامل در سراسر کشور خبر داد و گفت: همه ساله خرید تضمینی گندم از اواسط فروردین درجنوب استان فارس شروع و تا آبان ماه سالجاری ادامه داشت، اما امسال فصل برداشت و خرید تضمینی گندم از اواخر اسفندماه سال گذشته از استانهای کرمان و سیستان و بلوچستان شروع شد.

قنبری افزود: به منظور رفاه حال گندمکاران کشور راه اندازی سامانه بانک کشاورزی برای خرید تضمینی گندم از بهمن ماه سال گذشته در دستور کار قرار گرفت و پس از ۲ ماه فعالیت آزمایشی، هم اکنون سامانه خرید این بانک آماده ارائه خدمات به موقع و کارآمد به کشاورزان است.

مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران اظهار داشت: قبل از شروع فصل کاشت، نرخ خرید تضمینی گندم برای هر کیلوگرم گندم معمولی در سالجاری ۱۱۵۵ تومان و برای گندم دروم ۱۱۸۸ تومان تعیین و اعلام شده بود.

وی ادامه داد: در حال حاضر مراکز خرید در سراسر کشور آمادگی کامل دارند تا تمام گندم‌های عرضه شده کشاورزان را با نرخ تضمینی خریداری کنند.

معاون وزیر جهادکشاورزی گفت: پیش بینی می‌شود در سالجاری با توجه به بارشهای خوب اخیر، ترویج و توسعه بخش کشاورزی و حمایت از تولیدات داخلی محصولات کشاورزی و اعلام به موقع نرخ خرید تضمینی، مقدار گندم بیشتری از کشاورزان به نسبت سال گذشته خریداری شود.

استان فارس استان کرمان ایران بخش کشاورزی سیستان و بلوچستان کشاورزی محصولات کشاورزی معاون وزیر کشاورزان گندم
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر