کد خبر: 269609 A

بازار جهانی طلا جمعه شب با قیمت ۱۲۰۸ دلار و ‌‌۵۰ سنت بسته شد. دیروز نیز در بازار آزاد تهران با شروع معاملات طلا، این فلز گران قیمت ۹۸۳۴۲ تومان برای هر گرم ۱۸ عیار قیمت خورد، که با ادامه معاملات به تدریج قیمت آن همگام با افزایش قیمت دلار افزایش یافته و در بالا‌ترین قیمت خود در ساعت ۱۷ به ۹۹۶۱۲ تومان رسید و در زمان بسته شدن بازار در ساعت ۱۸ نیز ۹۹۴۹۶ تومان معامله شد.

روز گذشته دلار در بازار آزاد تهران با ۳۳۱۱ تومان در پایین‌ترین قیمت خود شروع بکار کرد. با ادامه معاملات، قیمت دلار افزایش یافته و در ساعت ۱۴ تا ۳۳۴۰ تومان هم رسید. پس از آن با کاهش حجم معاملات در بازار قیمت این ارز عمده کاهش یافت و سرانجام در زمان بسته شدن بازار معاملات ارز در ساعت ۱۶، نرخ دلار با قیمت ۳۳۲۵ تومان بسته شد.

همچنین بازار جهانی طلا جمعه شب با قیمت ۱۲۰۸ دلار و ‌‌۵۰ سنت بسته شد. دیروز نیز در بازار آزاد تهران با شروع معاملات طلا، این فلز گران قیمت ۹۸۳۴۲ تومان برای هر گرم ۱۸ عیار قیمت خورد، که با ادامه معاملات به تدریج قیمت آن همگام با افزایش قیمت دلار افزایش یافته و در بالا‌ترین قیمت خود در ساعت ۱۷ به ۹۹۶۱۲ تومان رسید و در زمان بسته شدن بازار در ساعت ۱۸ نیز ۹۹۴۹۶ تومان معامله شد.

هر سکه طرح جدید نیز روز گذشته در بازار آزاد تهران با شروع معاملات روزانه ۹۵۶ هزار تومان معامله شد. سپس با اقبال خریداران روبرو و به تدریج همگام با افزایش قیمت طلا و دلار افزایش یافته و در بالا‌ترین قیمت روزانه خود در ساعت ۱۶: ۴۰ به قیمت ۹۷۲۰۰۰ تومان رسید و در زمان بسته شدن بازار هم به قیمت ۹۷۱۰۰۰ تومان به فروش رسید.

 

سهراب اشرفی، کارشناس و تحلیل‌گر ارز و طلا

ارز افزایش قیمت دلار رشد طلا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر