کد خبر: 269613 A

رییس اتاق اصناف ایران:

رییس اتاق اصناف ایران با بیان اینکه دستورالعمل معاون اول رییس جمهوری و وزیر صنعت، معدن و تجارت برای جلوگیری از افزایش قیمت ها لازم الاجراست، گفت: این بخشنامه را برای تمام اتاق های اصناف سراسر کشور ابلاغ خواهیم کرد.

به گزارش ایلنا و به نقل از اتاق اصناف ایران، علی فاضلی با اشاره به بخشنامه معاون اول رییس جمهور مبنی بر افزایش نیافتن قیمت ها بدون هماهنگی با دولت، افزود: باید توجه داشت که نحوه قیمت گذاری و کنترل قیمت ها به دو صورت انجام می شود به گونه ای که در خرده فروشی و خدمات، کمیسیون های کنترلی سازمان صنعت، معدن و تجارت، بر آنها نظارت و تعیین قیمت می کنند و در تولیدی های بزرگ و صنعتی نیز سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان در آن نقش دارند.

وی تاکید کرد: تلاش می کنیم به نحو مطلوب دستورالعمل معاون اول رئیس جمهور را اجرا کنیم.

وی در خصوص ساز و کار اصناف برای جلوگیری از افزایش بدون ضابطه قیمت ها، گفت: اصناف قیمت ها را افزایش نخواهند داد زیرا که در بخش های خرده فروشی و عمده فروشی نرخ سودها مشخص است ضمن اینکه سازمان های نظارتی هم کنترل می کنند که افزایش قیمت انجام نشود.

فاضلی افزود: قیمت گذاری نیز برای خود فرآیندی دارد اما زمانی که در حامل های انرژی و برخی عوامل افزایش قیمت صورت می گیرد، در تولید نهایی، دستمزد و خدمات نیز افزایش قیمت طبیعی است اما تلاش می کنیم با توجه به تمهیدات و تسهیلات پیش بینی شده دولت در سال 94 افزایش قیمت نداشته باشیم.

افزایش قیمت ایران رییس جمهور معاون اول وزیر صنعت معدن و تجارت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر