کد خبر: 269649 A

مرکز مدیریت راه های کشور:

مرکز مدیریت راه های کشور اعلام کرد: بر اساس ثبت یک هزار و 422 تردد شمار طی 24 ساعت گذشته تردد در محورهای برون شهری در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته، 9.7 درصد کاهش یافت.

به گزارش ایلنا، بر اساس آخرین اطلاعات دریافتی از این تردد شمار سهم وسایل نقلیه سنگین17 درصد بوده که اوج تردد آنها در راه های مواصلاتی کشور بین ساعات 17 الی 18و کمترین تردد نیز بین ساعات 4 الی 5 صبح انجام شده است و هموطنان با آگاهی از این میزان تردد می توانند ساعات مناسب تری را برای سفر خود انتخاب کنند.

در این مدت آزادراه کرج - تهران، آزاد راه قزوین- کرج، آزادراه کرج - قزوین، آزادراه تهران- کرج و مسیر تهران- شهریار، آزادراه ساوه- تهران، پاکدشت - تهران، آزادراه تهران - ساوه ، آزادراه قم - تهران و آزاد راه تهران - قم به ترتیب بیشترین تردد وسایل نقلیه را طی 24 ساعت گذشته به خود اختصاص دادند.

همچنین طبق گزارش مرکز مدیریت راه های کشور محور لشگرک - فشم ( منطقه رودک) ، واقع در استان تهران، بدلیل ریزش کوه تا اطلاع بعدی مسدود است و آزادراه چالوس - مرزن آباد مسیر شمال به جنوب، واقع در استان مازندران، بدلیل ریزش کوه تا اطلاع بعدی مسدود و جاده قدیم مرزن آباد - چالوس به عنوان محور جایگزین معرفی شده است.

محور فرعی شمشک - دیزین واقع در استان های البرز و تهران، همچنان تا اطلاع بعدی به دلیل بارش برف مسدود شده است و تردد از محور کرج - گچسر- مرزن آباد انجام می شود.

تردد در محورهراز واقع در استان های تهران ومازندران ، برای عبور وسایل نقلیه سنگین اعم از اتوبوس، مینی بوس، کامیون و کامیونت تا اطلاع بعدی ممنوع است و تردد در محور کرمان ـ راین ـ حسین آباد ـ جیرفت ( ساردوئیه ـ جیرفت) واقع در استان کرمان بدلیل مداخله با ترافیک شهری‏ و تردد در جاذبه های گردشگری و عبور 23 کیلومتری از مسیر فرعی آن، تردد خودروهای سنگین و حاملین فرآورده های نفتی ممنوع و مسیر جایگزین محور ترانزیت کرمان ـ دهبکری ـ جیرفت اعلام شده و تردد وسایل نقلیه سواری در این محور بلامانع خواهد بود.

بر اساس تصاویر دریافتی از دوربین های نظارتی، سامانه های تردد شمار و گشت های شعب راهداری سراسر کشور، در حال حاضر به استثنای محورهای مسدود و ممنوع اعلام شده، مابقی محورهای مواصلاتی کشور باز و تردد در آنها به روال عادی در جریان است.

 

اتوبوس جاده جاذبه های گردشگری فرآورده های نفتی محورهای مواصلاتی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر