کد خبر: 269694 A

مدیرعامل بورس انرژی ایران؛

مدیرعامل بورس انرژی ایران اعلام کرد: بزودی و برای اولین بار، نخستین مرحله از اوراق سلف موازی استاندارد نفت کوره شرکت ملی نفت ایران در بورس انرژی عرضه می شود.

به گزارش ایلنا و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا)، سیدعلی حسینی گفت: دارایی پایه اوراق نفت کوره 380 سانتی استوک و هدف ازعرضه آن تأمین مالی طرح های توسعه ای شرکت ملی نفت ایران است.

وی افزود: اندازه هر قرارداد از این اوراق معادل یک تن نفت کوره بوده و عرضه بصورت ریالی انجام خواهد شد. انتشار این اوراق با مجوز صادره توسط سازمان بورس و اوراق بهادار و براساس درخواست شرکت ملی نفت ایران صورت می گیرد.

یادآور می شود، متعهد پذیره نویسی این اوراق شرکت تأمین سرمایه امین و کارگزار عرضه کننده کارگزاری خبرگان سهام است.

گفتنی است این اوراق قابلیت اعمال اختیار فروش و خرید تبعی را به ترتیب برای سرمایه گذاران و شرکت ملی نفت ایران طبق شرایط قرارداد داراست و همچنین از قابلیت معامله ثانویه در بورس انرژی ایران برخوردار است.

علی کاردر معاون سرمایه گذاری و تامین مالی شرکت ملی نفت ایران نیز از مراحل نهایی مذاکره برای عرضه نفت کوره در بورس انرژی خبر داد و افزود: گفت و گوهایی با مدیر اموربین الملل شرکت ملی نفت ایران و سازمان بورس درباره بورس انرژی انجام و برنامه ریزی هایی در باره محصولات قابل عرضه در آن صورت گرفته است.

وی ادامه داد: قرار است نفت کوره در بورس انرژی عرضه شود و در مرحله مذاکره هستیم و امیدواریم تا پایان فروردین ماه این موضوع را با بورس نهایی کنیم.

کاردر تاکید کرد که هم اکنون اوراق سلف موازی استاندارد بر پایه نفت کوره در بورس عرضه و به زودی نفت کوره هم به آن افزوده می شود.

انرژی ایران سرمایه شرکت ملی نفت ایران نفت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر