کد خبر: 270860 A

دبیر انجمن صنفی کارفرمایان صنعت پتروشیمی؛

دبیر انجمن صنفی کارفرمایان صنعت پتروشیمی از پتانسیل 70 میلیارد دلاری پروژه های پتروشیمی برای جذب سرمایه گذاران خارجی خبر داد و گفت: انجام توافق نهایی بعد از بیانیه لوزان را عاملی مهمی برای جذب سرمایه گذاران داخلی و خارجی در اتمام پروژه های نیمه تمام این صنعت است.

به گزارش ایلنا و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه، احمد مهدوی ابهری با بیان اینکه بازار سهام نشان داد که سهام شرکت های پتروشیمی ظرفیت خوب و قابل قبولی برای رشد دارند، افزود: هرچند بازار با نوساناتی روبرو بود اما در مجموع شرایط رشد برای شرکت های پتروشیمی مساعد بود و هست.

وی اظهار داشت: شرکتهای پتروشیمی از جمله صنایعی هستند که همیشه از نظر صادرات و فروش محصولات بسیار مطلوب هستند.

مهدوی ابهری با بیان اینکه در سال 93، معادل 14 میلیارد دلار محصولات پتروشیمی صادر شده است، تصریح کرد: پتانسیل مطلوب این شرکتها انگیزه خوبی برای سرمایه گذاران داخلی و خارجی است و این صنعت می تواند از گزینه های مورد نظر سرمایه گذاران باشد.

وی افزود: روند بازار مطلوب است و در صورتی که توافق نهایی در پی بیانیه لوزان انجام و عملیاتی شود وضعیت مطلوب تری در انتظار سهام این شرکتها خواهد بود.

دبیر انجمن صنفی کارفرمایان صنعت پتروشیمی با اشاره به غنی بودن کشور از نظر خوراک شرکت های پتروشیمی، خاطرنشان کرد: ما در منابع گازی و هیدروکربنی مقام اول و در نفت مقام چهارم دنیا را داریم که در مجموع برآیند این ذخایر اثرات مطلوبی بر روند فعالیت شرکت هایی از این دست دارد.

مهدوی ابهری با بیان اینکه نگاه ها به بازار سرمایه مثبت است، گفت: تبدیل بیانیه لوزان به توافق نهایی زمینه برای جذب سرمایه گذاران خارجی در این صنعت را فراهم می کند و با توجه به اینکه حدود 70 میلیارد دلار پروژه نیمه تمام در صنعت پتروشیمی وجود دارد ، این حوزه پتانسیل بالایی برای جذب سرمایه گذاران خارجی دارد.

دبیر انجمن صنفی کارفرمایان صنعت پتروشیمی افزود: با انجام توافق، موضوع نقل و انتقال پول و تکنولوزی تسهیل می شود و با مهیا شدن سایر بسترها از سوی متولیان و با توجه به اینکه تعیین قیمت خوراک پتروشیمی ها در قانون تکمیل مقررات مالی دولت تصویب شده چشم انداز خوبی را برای این صنعت متصور هستم.

دبیر انجمن صنفی کارفرمایان صنعت پتروشیمی میزان صادرات محصولات پتروشیمی کشور در سال 94 را به مراتب از سال 93 بیشتر پیش بینی کرد.

پتروشیمی سرمایه سرمایه گذاران صنعت قانون
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر