کد خبر: 271827 A

نعمت زاده:

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: اعضای اتاق بازرگانی در استانها الگوهای پیاده شده در تهران را اجرا و تدابیری اتخاذ کنند که از وضعیت فعلی خارج شویم.

به گزارش ایلنا از شبکه اطلاع رسانی وزارت صنعت، معدن و تجارت، محمدرضا نعمت زاده در نشست مشترک با اعضای جدید اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران در محل این وزارتخانه، اظهار داشت: اتاق بازرگانی باید در کارهای اساسی و درازمدت هدف گذاری و شاخص ها را نیز تعیین کند.

براساس این گزارش، علی اشرف افخمی مدیرعامل بانک صنعت و معدن نیز افزود: پیوند جدیدی باید بین بخش مالی - پولی و اقتصادی کشور ایجاد شود و هم افزایی شکل بگیرد.

وی اضافه کرد: یکی از نقش های کلیدی اتاق های بازرگانی در دنیا توسعه مناسبات بین کشورهاست.

افخمی گفت: اتاقها می توانند در ارتباطات اقتصادی با دیگر کشورها موثر باشند و این در شرایطی که تنش های سیاسی وجود دارد، بسیار کارگشاست.

اعضای جدید اتاق تهران که از سوی وزیر صنعت، معدن و تجارت معرفی شده اند و در نشست حاضر بودند، تعامل دولت و بخش خصوصی را مورد تاکید قرار دادند و آن را موجب هم افزایی برای توسعه اقتصادی و صنعتی و تجاری برشمردند.

وزیر صنعت، معدن و تجارت چندی پیش در نامه ای به رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران نمایندگان این وزارتخانه را در اتاق تهران معرفی کرد.

براساس آن مجتبی خسروتاج(قائم مقام وزیر صنعت،معدن وتجارت ومعاون توسعه بازرگانی داخلی)، ولی الله افخمی راد(رییس سازمان توسعه تجارت) ، علی اشرف افخمی(مدیرعامل بانک صنعت ومعدن)، حسین ابویی مهریزی(معاون برنامه ریزی) جعفر سرقینی(معاون امور معادن وصنایع معدنی)، محسن صالحی نیا (معاون امور صنایع)، مسعود کرباسیان (رییس کل گمرک ایران)، سیدرضا نوروزی زاده (رییس سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران)، سهیلا جلودارزاده(مشاور وزیرصنعت، معدن وتجارت)، منصور معظمی (معاون برنامه ریزی وزارت نفت) ، محمدرضا شجاع الدینی(عضو هیات امنای صندوق توسعه ملی) و محمدرضا نجفی منش، علاء میرمحمد صادقی، حسن عابدی جعفری و محمدرضا بهرامن به عنوان 15 عضونماینده وزارت صنعت،معدن وتجارت تعیین شدند.

اتاق بازرگانی صنایع معادن و کشاورزی ایران صنعت معدن و تجارت وزارت صنعت معدن و تجارت وزارتخانه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر