کد خبر: 271929 A

عضو کمیسیون فناوران رایانه، در گفت و گو با ایلنا:

ایلنا: عضو کمیسیون فناوران رایانه گفت:تولید لپ تاپ در داخل صورت می گیرد، اما میزان آن بسیار اندک است.

سید مهدی میر مهدی در گفتگو با خبرنگار اقتصادی ایلنا در خصوص وضعیت تعرفه های لپ تاپ و اینکه آیا در این خصوص افزایشی خواهیم داشت یا خیر؟، گفت: برای سال جاری برنامه ای در دستور کار نداریم، زیرا در سال های گذشته به صورت کتبی برنامه هایمان را به دست کمیسیون رساندیم، حتی به مراجع بالاتر نیز گزارش دادیم، اما شاهد تغییری نبودیم.

وی در خصوص کشورهای صادر کننده لپ تاپ به کشور، گفت:در حال حاضر با چیزی حدود 15درصد تعرفه از دبی، سنگاپور و چین این تکنولوژی را وارد می کنیم.

وی در پاسخ به این پرسش که آیا کشور خودمان تولیدی در این زمینه دارد یا خیر؟، افزود: کارخانه ماتریس در شهر پرند حدود سه سال است که به تولید لپ تاپ پرداخته است؛ شاید آن تولیدی که مد نظر است نباشد و میزان آن ناچیز باشد، اما نمی توان گفت که تولیدی در این خصوص نداریم.

وی با قبول این که کیفیت تولیدات مان مانند سایر کشورها نیست، گفت: اما به هر حال لپ تاپ های تولید خودمان خریداران خاص خودش را دارد.

سید مهدی میر مهدی در پاسخ به این پرسش که آیا ما توانایی تولید انبوه این تکنولوژی را در آینده خواهیم داشت یا خیر؟، گفت:مصرف کشور در زمینه استفاده از این چنین تکنولوژی ها بسیار است ، برای رسیدن به این مقصود نیازمند سرمایه های کلان و پشتیبانی بخش خصوصی هستیم، زیرا عملا از بخش دولتی کاری بر نمی آید.

این عضو کمیسیون فناوران رایانه مشکل عمده این بخش را عدم ثبات در مذاکرات با 1+5 دانست و افزود:در چنین شرایطی سرمایه گذاران دست از سرمایه گذاری برداشته اند و منتظر نتایج نهایی این مذاکرات هستند این اتفاقات اخیر در بازار سرمایه گذاری ها از سوی بخش خصوصی نیز تاثیرگذار بوده است.

وی در پایان افزود: اگر به سمتی حرکت کنیم که به این نوع فعالیت ها بودجه تعلق گیرد و همچنین بسترهای مناسب را فراهم کنیم، شاهد تغییر اوضاع به سمت شرایط مطلوب خواهیم بود.

بخش خصوصی رایانه سرمایه سرمایه گذاران لپ تاپ
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر