کد خبر: 272017 A

مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران گفت: از مجموع دو هزار و 310 واحد مسکونی پروژه مسکن درحال ساخت در تهرانسر یک هزار و 170 واحد آن تکمیل و آماده بهره برداری شد.

به گزارش ایلنا از روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی استان تهران فریبرز واحدی افزود: این تعداد واحد مسکونی مربوط به فاز اول و دوم پروژه مسکن ویژه تهرانسر است که کار واگذاری آن با تکمیل اقساط به تدریج انجام خواهد شد ضمن اینکه بخشی از واحدهای فاز اول به متقاضیان واگذار شده است.

وی گفت: در فاز اول پروژه مسکن ویژه تهرانسر بیش از 350 نفر از متقاضیان با امضای قرارداد نهایی و واریز قسط آخر به مبلغ 450 میلیون ریال نسبت به تحویل واحدهای مسکونی خود اقدام کردند.

واحدی تعداد واحدهای مسکن مهر فاز اول تهرانسر را 530 واحد عنوان کرد و افزود: از این تعداد 40 واحد به دلیل مسائل فنی در انتظار نصب انشعابات گاز هستند که به محض رفع مشکل به متقاضیان آن واگذار خواهند شد.

وی افزود: در هفته های جاری از سوی مجری طرح با ارسال پیامک به 490 نفر از متقاضیان برای تحویل واحدشان فراخوان داده است.

مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران گفت: شبکه های تاسیسات زیر بنایی پروژه شامل آب و فاضلاب و گاز نیز در این مدت تکمیل و شبکه برق نیز به صورت زمینی اجرایی شده و پایه های روشنایی معابر نیز نصب و به بهره برداری رسیده است.

واحدی افزود: فضای سبز و درختکاری نیز در فاز یک و دو پروژه انجام شده و عملیات احداث دیگر مراکز محله شامل واحدهای تجاری و فضای سبز نیز آغاز شده است.

وی گفت: در بخش میانی پروژه نیز فضای خدماتی شامل مراکز بهداشتی، فرهنگی، ورزشی و مسجد طراحی و جانمایی شده که در اردیبهشت امسال به منظور آغاز عملیات احداث آنها فراخوان مناقصه نیز برگزار می شود.

واحدی با اشاره به اتمام معابر فازهای اول و دوم این پروژه افزود: همزمان با رنگ آمیزی جداول کار، جداسازی محوطه کارگاه پروژه از محوطه مسکونی نیز انجام شده است.

مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران تاکید کرد: بخش های دیگر پروژه مسکن ویژه تهرانسر روزانه با فعالیت بیش از دو هزار نفر نیروی انسانی متخصص و نیمه ماهر در بخش های مختلف در حال ساخت و تکمیل است.

وی افزود: در صورت وجود برخی نواقص و ایرادات جزئی در واحدهای واگذار شده پیمانکاران مربوطه متعهد شده اند بلافاصله پس از اطلاع، اقدام به رفع این نواقص جزئی کنند.

مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران افزود: با توجه به اقدامات انجام شده در پروژه به جز 40 واحد مزبور تاکنون هیچ مانعی برای سکونت متقاضیان در فاز اول پروژه وجود نداشته و طبق برنامه ریزی انجام شده متقاضیان فاز دوم پروژه نیز به تدریج از هفته آینده به منظور تحویل واحدهای خود فراخوان خواهند شد.

واحدی گفت: به منظور تکمیل تدریجی واحدها و اسکان متقاضیان در پروژه، منابع مالی حاصل از دریافت قسط پنجم به میزان 450 میلیون ریال نیز وصول و مبالغ کارکرد پیمانکاران از همین محل تامین و پرداخت می شود.

مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران افزود: تا به حال هیچ پیمانکاری مطالبات معوق نداشته و از سوی دیگر این اداره کل نیز با ارسال اخطاریه به برخی از متقاضیان واحدهای این پروژه که تاکنون نسبت به تحویل واحد خود اقدامی نکرده اند خواستار مراجعه، تکمیل واریزی ها و تحویل واحد شده است.

 

استان تهران راه و شهرسازی استان مسجد مسکن مسکن مهر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر