کد خبر: 272283 A

امروز صورت گرفت؛

شرکت تولید نیروی مرکزی صبا (نیروگاه سلطانیه) نیز در این ماه مجاز به عرضه برق در بورس انرژی گردیده است که در صورت طی مراحل پذیرش و اخذ کد معاملاتی همچنین ثبت دارایی برای نمادهای تیر 94 به بعد امکان عرضه خواهد داشت.

حجم معامله‌های برق در بورس انرژی کشور امروز (چهارشنبه 2 اردیبهشت ماه 94) به بیش از 125 هزار مگاوات ساعت رسید.

 

به گزارش ایلنا، امروز در تابلوی سلف موازی استاندارد برق در بورس انرژی هزار و 238 قرارداد سلف موازی استاندارد برق در قالب 243 معامله و معادل با 125 هزار و 712 مگاوات ساعت به ارزش 54 میلیارد و 858 میلیون و 421 هزار و 824 ریال معامله شد.

ارزش معاملات امروز نسبت به روز گذشته افزایش 2,300 درصدی را تجربه کرده که در معاملات امروز میانگین قیمت نمادهای منجر به تحویل در اردیبهشت ماه 94 برابر 444,186 ریال بوده است.

همچنین تا پایان جلسه معاملاتی امروز تنها یک نماد منجر به تحویل در خرداد ماه 94 گشایش یافته است که با قیمت 470 هزار ریال معامله شده است.

در تابلوی سلف موازی استاندارد برق تعداد 39 شرکت توزیع نیروی برق، چندین شرکت خرده فروش و 21 شرکت تولید نیروی برق به انجام معامله بر روی کالای برق مشغولند.

شایان ذکر است شرکت تولید نیروی مرکزی صبا (نیروگاه سلطانیه) نیز در این ماه مجاز به عرضه برق در بورس انرژی شده است که در صورت طی مراحل پذیرش و اخذ کد معاملاتی همچنین ثبت دارایی برای نمادهای تیر 94 به بعد امکان عرضه خواهد داشت.

در روزهای اخیر متوسط قیمت‌های کشف شده برق در بورس انرژی کاهش چشمگیری از خود نشان داد؛ اما در جلسه معاملاتی امروز شاهد افزایش چشمگیر ارزش معاملات و میانگین قیمت‌ها در معاملات برق در بورس انرژی بودیم.

در پایان جلسه معاملاتی امروز، شرکت‌های توزیع نیروی برق با استفاده از 25 درصد اعتباری که برای خرید یک ماهه برق آنها از طریق بورس انرژی تخصیص یافته است، موجبات ثبت بیشترین ارزش معاملات برق از ابتدای سال 94 تا به امروز را فراهم کردند.

استاندارد انرژی برق بورس ارزش معاملات
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر