کد خبر: 272895 A

رییس اتحادیه عکاسان و فیلمبرداران در گفتگو با ایلنا:

رییس اتحادیه عکاسان و فیلمبردارن گفت: هزینه ساخت کلیپ‌های عروسی از یک میلیون تومان تا ۱۰ میلیون تومان است.

منوچهر باستانی، در گفت‌و‌گو با خبرنگار ایلنا ضمن نامطلوب خواندن وضعیت کنونی صنف عکاسان، گفت: به دلیل مشکلات‌ مالی مراسم‌های عروسی بسیار کاهش یافته است و این امر موجب شده است که همکاران ما نیز دچار مشکل شوند.

وی در ادامه به هزینه ساخت کلیپ‌های عروسی اشاره کرد و گفت: هزینه ساخت براساس نوع درخواست متقاضیان دارد اما از یک میلیون تومان تا ۱۰ میلیون تومان است. البته این مبلغ بستگی به نوع درخواست متقاضیان دارد چراکه همکاران ما تمام مراسم های قبل و بعد عروسی را پوشش خواهند داد.

وی در خصوص فعالیت‌های واحد‌های غیرمجاز نیز هشدار داد و گفت: مردم باید در این خصوص دقت لازم را داشته باشند چرا که این واحد‌ها به هیچ عنوان تعهدی نسبت به مراسم آنان ندارند. هم اکنون نیز اتحادیه به دنبال بستن این واحد‌های صنفی است و تا به امروز گزارش‌های بسیاری در خصوص تخلفات آنان دریافت کرده‌ایم.

این فعال صنفی تصریح کرد: واحد‌هایی که زیر نظر اتحادیه فعالیت می‌کنند پیش‌تر هم امتحان‌های لازم را در خصوص حوزه فعالیت‌های کاری داده‌اند و هم اماکن آنان را تایید کرده است بنابراین درصورت هرگونه مشکل اتحادیه می‌توانند اقدامات لازم را انجام دهد.

وی در ادامه به خدمات مجالس که از سوی تالار‌ها انجام می‌شود انتقاد کرد و بیان داشت: متاسفانه مشاهده شده است که برخی از تالار‌ها در زمان عقد قرارداد اعلام می‌کنند که مراسم‌ها را می‌توانند پوشش کامل دهند و به متقاضیان عکاس و فیلمبردار معرفی می‌کنند که این امر خلاف قانون است.

بنا به گفته وی در شورای حل اختلاف هم اکنون ۲۰۰ تا ۲۵۰ پرونده وجود دارد که عمدتا مربوط به تالار‌هایی است که خدمات مجالس ارائه می‌دهند.

وی همچنین به درج آگهی در روزنامه‌های سراسری کشور انتقاد کرد و گفت: متاسفانه در برخی از رسانه‌های کشور آگهی‌هایی مشاهده می‌شود که عمدتا مربوط به واحد‌های غیرمجاز است و ما از این روزنامه‌ها درخواست داریم پیش از درج آگهی جواز کسب آنان را طلب و سپس در صورت داشتن جواز قبول آگهی را برعهده گیرند.

باستانی پوشش رسانه تخلفات گفتگو با ایلنا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر