کد خبر: 272986 A

دبیر انجمن شرکت های هواپیمایی در گفت و گو با ایلنا:

دبیر انجمن شرکت های هواپیمایی با بیان اینکه اختلاف نظراتی بین دولت و ایرلاین ها در آیین نامه ابلاغ شده وجود دارد،‌ گفت:‌ تکلیف ابهامات آیین نامه حقوق مسافر برای ایرلاین ها روشن نشد.

مقصود اسعدی سامانی در گفت وگو با ایلنا با اشاره به ابهامات موجود در آیین نامه ادامه داد: تاخیرات ناشی از عوامل برون سازمانی رخ می دهد که ایرلاین ها هیچ نقشی در ایجاد آن ندارند نه می توانند این تاخیرات را حذف کنند و نه می توانند مدت زمان را کاهش دهند.

وی افزود: در این آیین نامه تکلیف این دست از تاخیرات مشخص نشده است و ایرلاین ها را ملزم به پراخت جرایم این تاخیرات کرده اند.

سامانی با اشاره به حقوق نادیده شده ایرلاین ها در زمان تاخیر بابت نقص فنی تاکید کرد: در حالی که سازمان هواپیمایی در این آیین نامه ابهامات در رابطه با تاخیرات ناشی از نقص فنی را برطرف نکرده در اکثر کشورها از آنجایی که تاخیرات نقص فنی رابطه مستقیم با ایمنی پرواز دارد منجر به پرداخت جریمه و خسارت توسط ایرلاین ها نمی شود.

دبیر انجمن شرکت های هواپیمایی با بیان اینکه درخواست تغییر برخی از موارد مذکور در آیین نامه را داریم،‌ گفت: در برخی از موارد حقوق ایرلاین ها نادیده گرفته شده است و نسبت به ابهامات و اختلاف نظرها اعتراض داریم.      

وی در پاسخ به این سوال که آیا امکان تغییر برخی از موارد آیین نامه وجود دارد، اظهار کرد:‌ آیین نامه وحی منزل نیست و در سال های گذشته در طول 3 سال 3 بار آیین نامه حقوق مسافر منتشر شد.

سامانی با بیان اینکه سازمان هواپیمایی در سال های 86،‌87 و 88 سه آیین نامه حقوق مسافر متفاوت منتشر و ابلاغ کرد،‌ ادامه داد:‌‌ با توجه به تغییر روسای سازمان آیین نامه هم تغییر می کند  و البته در ایین نامه هم آمده است که در مقاطع زمانی مختلف امکان بازنگری در ان وجود دارد.

دبیر انجمن شرکت های هواپیمایی با بیان اینکه در صورت اصلاح آیین نامه امکان اجرا درست آن و رفع مشکلات بعد از تاخیر در فرودگاه افزایش می یابد،‌ تاکید کرد: ایرلاین ها مسافر را ولی نعمت خود می دانند و همواره سعی در جلب رضایت مشتریان خود دارند و از طرف دیگ رضایت مشتری باعث می شود وفاداری مسافران به آن ایرلاین بیشتر شود.  

سازمان هواپیمایی کشوری سامانی دبیر انجمن شرکت های هواپیمایی ایین نامه حقوق مسافر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر