کد خبر: 273108 A

مشاور عالی وزیر نیرو و رییس مرکز پشتیبانی صنایع آب و برق و توسعه صادرات از اختصاص بیش از 88 درصد کل صادرات فنی و مهندسی به بخش نیرو در سال 93 خبر داد.

به گزارش ایلنا از پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو، همایون حائری گفت: خدمات فنی و مهندسی یکی از حوزه های مهم صادرات غیرنفتی جمهوری اسلامی ایران محسوب می شود و در سال های اخیر صدور خدمات فنی و مهندسی با انجام حمایت های دولت و تلاش بخش خصوصی از رشد قابل توجهی به ویژه در حوزه صنعت آب و برق برخوردار بوده است.

وی افزود: در همین راستا در سال 1393 نیز مانند سال های اخیر، صنعت آب و برق در بین بخش های مختلف راه، ساختمان، مخابرات، نفت، گاز و پتروشیمی و نیرو پیشتاز بوده و حایز رتبه نخست شده است.

حائری ارزش صادرات خدمات فنی و مهندسی در سال 1393 در بخش نیرو را دو میلیارد و 569.2 میلیون دلار ذکر و تصریح کرد: این درحالی است که ارزش صادرات خدمات فنی و مهندسی بخش راه 316.5 میلیون دلار، ساختمان 17.6 میلیون دلار، مخابرات 7.2 میلیون دلار، نفت، گاز و پتروشیمی 5.08 میلیون دلار به ثبت رسید.

رییس مرکز پشتیبانی صنایع آب و برق و توسعه صادرات وزارت نیرو اظهار داشت: با توجه به مبلغ کل صادرات خدمات فنی و مهندسی در تمام بخش ها که دو میلیارد و 915.5 میلیون دلار است، حجم صادرات خدمات فنی و مهندسی در بخش نیرو 88.12 درصد از کل صادرات فنی و مهندسی در سال 1393 را به خود اختصاص داده است.

حائری اضافه کرد: همچنین طی سال 1393 تعداد 20 پروژه برون مرزی در صنعت آب و برق عملیاتی شده است.

برق دلار مخابرات صادرات خدمات فنی و مهندسی فنی و مهندسی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر